$
בארץ

המדינה תאפשר להורים לעבוד שעות נוספות מהבית - במטרה לצמצם פערים מגדריים

בניסיון להפחית את הפגיעה באמהות, שקידומן נפגע משום שהן לא יכולות להישאר שעות נוספות במשרד, תאפשר להן המדינה לעבוד עד 20 שעות מהבית במסגרת פיילוט של שנתיים

מיקי פלד 12:4720.03.16

הורים שמועסקים בחלק מהתפקידים במשרדי הממשלה יוכלו לעבוד מהבית, כך הודיעו הבוקר (א') נציב שירות המדינה משה דיין והממונה על השכר במשרד האוצר, קובי אמסלם. בתוכנית ניסיונית שתארך כשנתיים, יוכלו כ-1,000 הורים לילדים עד גיל 12 שמועסקים בתפקידי דרג הביניים בשירות המדינה (שמוכר כמתח דרגות 40-42 ומעלה בדירוג המח"ר ודירוגים מקבילים) לנצל את מכסת השעות הנוספות גם בעבודה מהבית.

 

הפיילוט מיועד בעיקר לנשים שכיום רבות מהן לא מנצלות את מכסת השעות הנוספות כי הן נדרשות להגיע הביתה לטפל בילדים, וכך למעשה נפגעת יכולת הקידום שלהן בשירות המדינה ומתרחב הפער בינן לבין הגברים. התוכנית החדשה תאפשר להן לנצל עד 20 שעות נוספות בחודש כעבודה מהבית ולגברים עד 15 שעות או עד 50% מהמכסה שלהם.

אם עובדת מהבית (אילוסטרציה) אם עובדת מהבית (אילוסטרציה) צילום: תום אדריאנסן cc-by-sa

 

המהלך נעשה בשיתוף המשרד לשיווין חברתי ומשרד ראש הממשלה. מדובר ביישום המלצות דו"ח ועדת שטאובר לקידום נשים בשירות המדינה אשר אומצו בהחלטת ממשלה בשנת 2014. דיין אמר היום כי "מדובר בצעד חשוב ומשמעותי בקידומן של נשים בשירות המדינה, בחיזוק שירות המדינה כמקום עבודה תומך משפחה ובהתאמתו של השירות לעידן המתפתח בשוק העבודה".

 

 

אמסלם הוסיף כי "מדובר בפיילוט חדשני שיופעל לראשונה בממשלה ובמגזר הציבורי. המהלך יצמצם את פערי השכר המגדריים ויאפשר לעובדים במשרות הוריות, בעיקר לנשים, לתרום בעשייה משמעותית למקום עבודתם בממשלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x