בארץ

מנכ"ל הרכבת יעמוד מחר לשימוע בעקבות מחדל דליפת הברום בדימונה

המשרד להגנת הסביבה יערוך לבועז צפריר שימוע לאחר תאונת הרכבת שאירעה בשבוע שעבר בדימונה. במסגרת התאונה נשמטו 3 קרונות מהמסילה וברום דלף. בצל השימוע תצא הרכבת מחר במכרז לרכישת קרונות בעלות של מיליארדי שקלים

ליאור גוטמן 20:5819.03.16

המשרד להגנת הסביבה צפוי לערוך מחר (א') שימוע למנכ"ל רכבת ישראל בועז צפריר, זאת בעקבות תאונת הרכבת שאירעה בשבוע שעבר בדימונה, ובמסגרתה 3 קרונות נשמטו מהמסילה. במסגרת התאונה, אחד הקרונות שהכיל מטען ברום נפגע - ומטענו נדף לכל עבר. האירוע שיתק את העיר דימונה, כאשר למשך שעות ארוכות אלפי תושבים נאלצו להסתגר בבתיהם. רק בנס הסתיים האירוע בשבעה פצועים בלבד שנפצעו באורח קל - שני נהגי הרכבת שהתנגשו בקרונות שעמדו על המסילה וחמישה אזרחים.

 

מי שיערוך את השימוע לצפריר הוא, כאמור, הוא המשרד להגנת הסביבה, שלפי פרסומים קודמים צפוי לבקש את התייחסותו להפרה לכאורה של שני חוקים: חוק אוויר נקי וחוק החומרים המסוכנים. אם יימצא כי צפריר הפר אתהחוק הראשון הוא עלול להיות חשוף להליך פלילי ואף למאסר של 23 חודשים או קנס של 687 אלף שקל. אם יימצא כי הרכבת הפרה את החוק השני עלול הדבר להוביל ל"ביטול היתר הרעלים על מנת להגן על הסביבה או על בריאות הציבור", לשון המשרד להגנת הסביבה.  

מנכ"ל רכבת ישראל בועז צפריר מנכ"ל רכבת ישראל בועז צפריר צילום: יובל חן

  

בצל השימוע ממשיכה רכבת ישראל לממש את תקציב החשמול שאושר לה רק בחודש שעבר  ובמסגרתו נקבעה רכישה של מאות קרונות חשמליים בעלות של 2 עד 3 מיליארד שקל. הרכש הנוכחי כולל 330 קרונות, שיכילו מעל ל-30 אלף מקומות ישיבה. לפי הרכבת, כיום בידיה כ-520 קרונות. הרכש החדש יגיע לישראל כבר ב-2019.

 

מהנהלת רכבת ישראל נמסר: "רכבת ישראל נערכת בכל המישורים ובכל האמצעים העומדים לרשותה, לעידן החשמל. החל ממכרזי ענק בינ"ל לאספקת מערכות, קטרים וקרונות, דרך הקמת מערכות הדרכה פנים ארגוניות וכלה בהקמת מוסכים ייעודיים לקליטת ותחזוקת הציוד החשמלי. הפעלת הרכבות בחשמל, הוא צורך הכרחי על מנת שהחברה תוכל לספק שירות בהתאם לרמת הביקושים הצפויה ואנו עושים כל מאמץ על מנת להסיר חסמים ולקדם את הפרויקט בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x