$
בארץ

אבטחה במוסדות חינוך ובתחבורה הציבורית תוכר כעבודה מועדפת

כץ ירחיב את אשכול העבודות המועדפות דרך תיקון בהוראת שעה שתקבע לתקופה של שנה. התיקון צפוי להיכנס לתוקף בשבועות הקרובים

ספי קרופסקי 16:1909.03.16

יום לאחר שאדם נרצח ו-14 בני אדם נפצעו בשלושה פיגועים ברחבי הארץ, הורה שר הרווחה חיים כץ להכיר במקצועות האבטחה בתחבורה הציבורית ובמוסדות רווחה וחינוך כעבודה מועדפת. כץ ירחיב את אשכול העבודות המועדפות דרך תיקון בהוראת שעה שתקבע לתקופה של שנה. הוא צפוי להיכנס לתוקף בשבועות הקרובים.

 

עד היום, התאפשר לחיילים לקבל את המענק בסך 10,000 שקלים על תקופת עבודה של חצי שנה, במקצועות הבאים: תעשייה, אתרי בנייה, תחנות דלק, בתי מלון, חקלאות, בתי אריזה וטיפול באוכלוסיות עם מוגבלויות. על רקע המצב הביטחוני, הוחלט לכלול, כאמור, גם את מקצועות האבטחה בתחבורה ציבורית, במוסדות חינוך ובמסגרות חוץ ביתיות שבפיקוח משרד הרווחה והשירותים החברתיים. התיקון יחול על חיילים משוחררים שהיו לוחמים או תומכי לחימה.

 

חיים כץ חיים כץ צילום: אביגיל עוזי

 

השר כץ הסביר כי "נוכח המצב הביטחוני השורר בארץ, ישנו צורך ממשי בכוח אדם מיומן שיחזק את תחושת הביטחון בקרב אזרחי ישראל. ההכרה באבטחה כעבודה מועדפת, תהווה תמריץ לצעירים בעלי מיומנויות הגנה איכותיות להצטרץ לשורות האבטחה האזרחיות ותסייע במניעת הטרור".

 

בין המוסדות שבהם העבודה באבטחה תוכר כעבודה מועדפת, ניתן למנות, בין היתר, על פי הודעת המשרד: מעון יום לילדים מגיל 3 חודשים שמשרד הכלכלה הכיר בו כמעון יום, מעון יום שיקומי, מעון המשמש מקום מגורים או מקום שהיה לילדים; מוסד חינוך מוכר כהגדרתו בחוק לימוד חובה ומוסד לחינוך מיוחד כהגדרתו בחוק חינוך מיוחד, פנימייה, לרבות פנימיית יום, הוסטל ומעון משפחתי לילדים ובני נוער, מרכז חירום לטיפול בילדים ובני נוער בסיכון, קלט חירום לטיפול בילדים ובני נוער בסיכון, מרכז הגנה לילדים ולבני נוער, שמשרד הרווחה והשירותים החברתיים הכיר בו, מקלט לנשים מוכות ומקלט חירום לנערות וצעירות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x