$
בארץ

בג"ץ הגז: שבוע נוסף להעברת הערות על פרוטוקול הדיון בו השתתף נתניהו

מאז הדיון ב-14 בפברואר ניהלו העותרים והמדינה "פינג-פונג" של בקשות להעיר על הפרוטוקול עצמו; בג"ץ העניק היום 7 ימים נוספים לצורך כך

ליאור גוטמן 13:1809.03.16

בג"ץ העניק הבוקר (ד') שבוע נוסף להעברת הערות שונות, ככל שיהיו, על פרוטוקול הדיון שבו השתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

ההופעה של נתניהו בבג"ץ היתה ב-14 בפברואר; מאז הדיון ניהלו העותרים והמשיבים פינג-פונג של בקשות להעיר על פרוטוקול הדיון עצמו, והיום, כאמור, העניק בג"ץ שבעה ימים נוספים להשיב לעמדת המדינה כאילו הציטוטים שם הם נאמנים למקור.

 

ראש הממשלה אמר בדיון: "היתה דרושה פעולה לא שגרתית בלי לוותר על האינטרס של הציבור בתחום התחרות. סעיף 52 מחייב את תשובה ונובל למכור מאגרים. זה יצמצם ריכוזיות. אני רוצה לרתום את הגז לנושא הגיאופוליטי. יש פוטנציאל מול ירדן ומול הרשות הפלסטינית".

  

נתניהו, בשבתו כשר הכלכלה, אישר אישית את מתווה הגז באמצעות חתימה על סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים, שלפיו נושא הגז הוא בעל חשיבות מדינית ולכן אימוצו גובר על שיקולי התחרות במשק.

 

עו"ד דפנה הולץ לכנר שהגישה עתירה בשם מרץ אמרה כי "ראינו ומענו את רה"מ במעמד שלא חשבתי שאזכה לראות בימי חיי. אנחנו בנקודה בה ביהמ"ש יכל לשאול את רה"מ אם הכל כל כך חשוב למה לא עשית חקיקה? אנחנו בצומת של שלטון החוק. נתניהו מספר חוויות מדאבוס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x