$
מוסף 10.03.2016
שאלות מוסף 10.3.16 ראש

הון אנושי: נדל"ן וברכה

הרנטגן נמחק עם נוחי דנקנר? פינטו יצא לפגרה בכלא ניצנים? קבלו את המנהיג הרוחני החדש של אנשי הכסף האבודים, הרב נפתלי בלוך

ארי ליבסקר 09:4010.03.16

גברים עשירים בכל העולם חברים בקלאבים ובמועדוני גולף. בישראל, שנהפכת מיום ליום לדתית ולמסורתית יותר, לא קיימים מועדוני ג'נטלמנים, וגולף משחקים בעיקר כל מיני אנגלוסקסים. את הצורך בחבורות גבריות המנהלות קשרים עסקיים ממלאות כאן חצרות הרבנים, שלפני כמה שנים היו בשיא פריחתן. אמנם אחרי נפילתו של נוחי דנקנר חלה ירידה במעמדו של הרב איפרגן, והרב יאשיהו פינטו נמצא בפגרה קלה בכלא ניצנים, אך הביקוש עדיין קיים. את החלל ממלא כנראה הרב נפתלי בלוך, שפופולרי בעיקר בקבוצת מתעשרי הנדל"ן החדשים. במוצאי שבת התקיים ערב התרמה במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב לכבוד קהילתו, גנזי יוסף, שמסייעת לילדים חולי סרטן. הרב עצמו, נאמר לי, הוא מניניו של המגיד ממזריטש, תלמידו של הבעל שם טוב, ועם חסידיו נמנים הקבלן עמוס לוזון, יואב פלאטו שרון, ליהיא גרינר, אביבית בר זוהר, מלי ושמעון גרשון ועוד. את כל הדברים האלה סיפר לי חסידו הנאמן ביותר, ליאור חיוט, יזם נדל"ן שארגן את האירוע. "לרב יש כוחות קבליים יותר משל הרנטגן, ידע רפואי שמתקרב לזה של הרב פירר, ומבחינת הלמדנות הוא ברמה של הרב דוד גרוסמן", התפאר. "ההבדל היחיד בינו לביניהם הוא שהרב מתחת לרדאר, איש צנוע".

 

כשפגשתי את הרב עצמו נדהמתי לגלות שמדובר בעלם בן 35. הוא תפס בידי ואמר לי: "אני איש צנוע שרק מבקש לעשות טוב, ואתה בחור טוב". אחר כך הוא הוריד לי ספק צ'פחה ספק סטירה על הלחי ושילח אותי לדרכי.

שאני אפסיד? עמוס לוזון שאני אפסיד? עמוס לוזון

 

לוזון, שרכש באחרונה את דורי בנייה, היה במצב רוח מצוין כרגיל והראה לי שעון חדש שקנה בכמה עשרות אלפי שקלים: "גזית גלוב לא ידעו לנהל את דורי. הם החזיקו אותה רק מסיבות של אגו, וגם מכרו אותה לא מסיבות רציונליות, אלא רק בגלל אגו. עכשיו יש לחברה בעל בית חדש, אני, שיודע לעבוד. כשהבנתי שאני יכול לעכב את מכירת הפרויקטים בגלל צוק איתן, קפצתי על זה. למה שהחברה תפסיד?". לשאלתי מה על הרוכשים שחייבים להם כסף ודירות, השיב: "שימתינו".

צחי חג'ג'. "ענבל אור היא כמו בר רפאלי" צחי חג'ג'. "ענבל אור היא כמו בר רפאלי"

 

רוב הנשים באירוע היו מהזן המפונפן והמטופח דוגמת מורן אייזנשטיין ומלכת היופי לשעבר ילנה ראלף. הגברים נראו מטופחים קצת פחות, אבל למי זה אכפת כל עוד יש להם כסף. גבר שכן בלט בסגנון הלבוש שלו היה יזם־העל צחי חג'ג', שגם נתן חסות לאירוע עם יוסי אברהמי. "אנחנו נפרדנו מענבל אור מהר מאוד בפרויקט מגדל הצעירים, אבל לא הייתי אומר שהענף צריך להספיד את כל הקונספט של קבוצות הרכישה בגלל תפוח אחד רקוב. גם יכול להיות שמס הכנסה טיפסו עליה בגלל שהיא סלב. הם הרי רוצים סלב, כמו במקרה של בר רפאלי".

 

הוא צנוע, אנחנו צנועים. מימין: ליאור חיוט, אורן חזן, ניר רגב והרב נפתלי בלוך הוא צנוע, אנחנו צנועים. מימין: ליאור חיוט, אורן חזן, ניר רגב והרב נפתלי בלוך

 

מי שעוד הגיע לתת כבוד לרב הצנוע הוא אורן חזן, שוויתר אפילו על צפייה בעצמו בגב האומה. "אני פה בגלל היועץ שלי ניר רגב", אמר. רגב הוא בנו של ראש עיריית לוד לשעבר בני רגב, שהורשע בעבירות מרמה ושוחד. לפני שכולם התיישבו סביב השולחנות המפוארים פגשתי את מתווך העסקאות ברוך עמרם, שלקח אותי הצדה ואמר: "תקשיב, יש לי קונה לכלכלית ירושלים של פישמן, שעומד בימים אלה במשא ומתן מול בנק לאומי, וזה לא אחר מהמולטי־מיליארדר היהודי ממוצא איראני־עיראקי שחי בלונדון, וינסנט צ'נגוויז".

 

את האירוע עצמו הנחה בהתנדבות דידי הררי, ולשירה היו אחראים הראל מויאל, קובי אפללו, הראל סקעת ודוד ד’אור. שיאו היה ללא ספק שלב התרומות. אחרי שהגישו את המנה העיקרית עברו דיילות נאות עם ברושורים, שעליהם התבקש כל אחד מהנוכחים לסמן בכמה ילדים חולי סרטן הוא רוצה לתמוך, תמורת 1,100 דולר לילד. כרוז עלה לבמה, ומי שהסכים לתרום ליותר מילד אחד קיבל עידוד מיוחד מהדי.ג'יי. להפתעת כולם, אחד התורמים הנדיבים היה דווקא היועץ של אורן חזן, ניר רגב, שהתחייב לתמוך ב־36 ילדים חולי סרטן.

 

ari.libsker@calcalist.co.il

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x