$
בארץ

אחרי שפעל חודשיים בלי: אישור מינהל תקין להדסה

ביה"ח איבד האישור בסוף 2015 ומאז סירב רשם העמותות לחדשו. כעת יוכל ביה"ח לקבל כסף מהמדינה

ספי קרופסקי 08:4709.03.16

בית החולים הדסה קיבל שוב את אישור המנהל התקין מרשם העמותות בסוף השבוע, כך נודע ל"כלכליסט". בית החולים איבד בסוף 2015 את אישור המינהל התקין, ומ־1 בינואר 2016 עבד ועד סוף השבוע האחרון עבד לכאורה ללא האישור, שהוא תנאי הכרחי לקבלת כספים מהמדינה. בחודש שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי רשם העמותות סירב לחדש את האישור בשל האיחור של הדסה בהגשת הבקשה, אך גם משום שביקש לבדוק את ההתנהלות הפיננסית של בית החולים, שעד 2020 יהיה תחת הסכם הבראה מול המדינה.

 

הדסה עין כרם הדסה עין כרם צילום: מיקי נועם אלון

 

משמעותו של אישור מינהל תקין הוא שעמותה נמצאת במצב תאגידי ופיננסי יציב. הרשם, העובד תחת משרד המשפטים, פנה לראשי משרדי הבריאות והאוצר בבקשה לקבל את חוות דעתם לגבי מצבו של בית החולים ולגבי מתן האישור. כעת, לאחר סאגה שנמשכה כמה חודשים, קיבל בית החולים את האישור המיוחל.

פרופ' זאב רוטשטיין, שנכנס לתפקידו כמנהל בית החולים בתחילת פברואר, הביע אופטימיות כי כעת יועברו ממשרד האוצר 25 מיליון שקל שהיו אמורים לעבור בדצמבר, ו־20 מיליון שקל נוספים שמיועדים לעבור החודש. רוטשטיין אמר עוד כי מהרגע שביטל את השר"פ (שירותי רפואה פרטיים) בשעות הבוקר בבית החולים, לא התקיימו כלל ניתוחים או מפגשי ייעוץ פרטיים עם רופאים. "הרופאים התיישרו בהתאם למדיניות החדשה וגם הם הבינו שהדסה צריכה להשתנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x