$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

יעלון מצטרף למתנגדי יוגב: בטל את הדחת יו"ר התעשייה האווירית

שר הביטחון שיגר מכתב למנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, ובו דרישה להפסיק מיד את הליך ההדחה של יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור. יעלון: "אבקש להפסיק את הליך השימוע נגד מאור ולהותיר בידיי את הטיפול בעניין"

גולן חזני 08:1802.03.16

תפנית בהליכי ההדחה שמוביל מנהל רשות החברות אורי יוגב נגד יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור. ל"כלכליסט" נודע כי שר הביטחון משה יעלון שיגר מכתב ליוגב בסוף השבוע ובו נכתב "אבקש להפסיק את הליך השימוע נגד מאור ולהותיר בידיי את הטיפול בעניין".

 

יעלון מבקש מיוגב שהעמדה אותה הציג במכתב תבוא לידי ביטוי כעמדת המדינה בדיון בעתירה לבג"ץ שהגיש מאור במטרה לעצור את הליך הדחתו. המכתב של יעלון מגיע לאחר שבתחילת פברואר הוא ניסה ליזום דיון חוזר בדירקטוריון התעשייה האווירית בסוגיית ההדחה. יעלון טען אז שיוגב אינו יכול לבצע צעד כה כוחני בלי לשתף את שרי האוצר והביטחון.

 

השרים כחלון ויעלון קיבלו לידיהם פרוטוקולים של שלוש ישיבות של דירקטוריון התעשייה האווירית בינואר ובתחילת פברואר. "מעיון בפרוטוקולים עולה כי מרבית הדירקטורים סבורים כי טובת החברה מחייבת את המשך כהונתו של היו"ר", טוען יעלון.

אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות

 

מהמכתב עולה כי שתי חברות דירקטוריון "לא ביטאו עמדות דומות, אבל גם הן סברו כי אין לדון בשאלה בטרם יושלם ההליך המינהלי, וגם הן לא ביטאו עמדה שלפיה טובת החברה מחייבת את הפסקת כהונת היו"ר".

 

הליך הדחתו של מאור החל ב־12 בינואר כשיוגב הודיע למאור כי הוא מתכוון להדיח אותו מהתפקיד בגלל כשלים בפעילותו. יוגב צירף למכתב דו"ח בדיקה מפורט ובו כמה סוגיות: מעורבות פסולה לכאורה של מאור בענייני תע"א בפריימריז בליכוד, נסיעות מופרזות לחו"ל, טיפול בתלונות נגד ועדי העובדים בחברה והוא כולל גם ניתוח משפטי מדוע מאור מנוע לכאורה מלהמשיך לכהן בחברה. מאור טען כי מדובר בהתנכלות של יוגב שנובעת מרדיפה אישית.

 

במכתב ששלח יעלון הוא משיב לטענותיו של יוגב: "גם אם נניח שהטענות במכתבך מבוססות עובדתית, והדברים טרם התבררו, הן עדיין לא מחייבות את הפסקת כהונתו של מאור. מצב הדברים בחברה אינו סובל טלטלה מעין זו. הדרך הראויה לטיפול בסוגיה היתה פניה אלי ולשר האוצר במטרה לבחון מהם הצעדים הנדרשים לתיקון הליקויים".

מאור עתר לבג"ץ לביטול ההליך, אבל בג"ץ החליט שלא להתערב, ועם זאת לדחות לעת עתה את קיום השימוע למאור לשבוע הבא, כפי הניראה בתקווה שהנושא יסוכם בין השרים ליוגב.

 

לפני כשבועיים שר האוצר משה כחלון, בתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת המשפטים איילת שקד, גיבש הצעת החלטה להדיח את יוגב מתפקידו תוך עקיפת המנגנון של ועדת טירקל למינויים בשירות המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x