שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

לאומי משקיע 10 מיליון ליש"ט בחברת הלוואות המונים בריטית

לאומי, באמצעות זרוע ההשקעות שלו, ישתתף במחצית מסבב הגיוס החדש של איזיבוב. החברה שנוסדה על ידי שני ישראלים עוסקת במתן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בבריטניה ומשתפת פעולה עם אתרי מכירות, בין היתר עם ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא

גולן חזני 06:5402.03.16

בנק לאומי עומד להשקיע כ־10 מיליון ליש"ט בחברת איזיבוב, חברה בריטית להלוואות מעמית לעמית P2P) lending ). מדובר בסבב גיוס של 20 מיליון ליש"ט לחברה הבריטית כאשר 10 מיליון ליש"ט נוספים תשקיע קרן אוקטרי, כך נודע ל"כלכליסט".

 

הגיוס ייעשה לפי שווי של 75 מיליון ליש"ט לחברה — כ־410 מיליון שקל. המו"מ להשקעה מצוי בשלבים מתקדמים מאד וצפוי להיחתם בשבועות הקרובים.

 

אוקטרי השקיעה 30 מיליון ליש"ט באיזיבוב לפני כשנה לפי שווי של 60 מיליון ליש"ט. ההשקעה, אז והיום, היא בסוג של אג"ח להמרה כשאוקטרי ולאומי יוכלו להמיר כעבור תקופה את החוב למניות.

 

לאומי המנוהל ע"י רקפת רוסק־עמינח, יבצע את העיסקה באמצעות זרוע ההשקעות לאומי פרטנרס. זוהי כניסה ראשונה של הבנק לתחום ההלוואות המקוונות, תחום צומח בעולם, שבנקים בינלאומיים מזהים את הפוטנציאל הגדול שלו ומפנים אליו יותר ויותר משאבים.

רוסק עמינח. כניסה ראשונה לשוק לוהט רוסק עמינח. כניסה ראשונה לשוק לוהט צילום: רון קדמי

 

איזיבוב הוקמה ב־2011 על ידי תומר גוריאל ושרון פרלשטיין ומציעה שירותי הלוואות סיטונאיות לעסקים קטנים ובינוניים בבריטניה. החברה, הנחשבת למלווה הסיטונאית המקוונת הגדולה בבריטניה להלוואות אוטומטיות, מעסיקה כ־35 עובדים בלונדון ובהרצליה פיתוח, כאשר הפיתוח נעשה בארץ.

 

את ההלוואות מעניקה החברה בבריטניה בלבד, שם קיים שוק של 5 מיליון עסקים קטנים שמקבלים כיום הלוואות של כ־80 מיליארד ליש"ט מהבנקים בריביות של 12% לשנה. לשוק זה מכוונת החברה וחברות נוספות בתחומה. איזיבוב מאפשרת לעסקים העומדים בתנאי סף לקבל בתוך דקות כספים בהיקף של עד 150 אלף פאונד למשך כ־15 חודשים, כאשר ההלוואה מגיעה עם ריבית בגובה 16% לשנה ומגובה על ידי האיחוד האירופי. הלקוח מקבל למעשה את ההלוואה בתוך 10 דקות ואחרי מענה על כמה שאלות. זאת אחרי שהמערכת בודקת באמצעות מאגרי מידע שאליהם היא מחוברת את הרקע של הלווה, כולל דרך רשויות המס. הלווה נותן ערבות אישית לסכום ההלוואה.

 

איזיבוב משתפת פעולה עם אתרי מכירות באינטרנט, שהגדולה בהם היא הענקית הסינית עליבאבא. החברה קיבלה ערבויות בגובה 40 מיליון פאונד מהמוסדות הפיננסיים של האיחוד האירופי.

 

איזיבוב

תחום: שירותי הלוואות סיטונאיות לעסקים קטנים ובינוניים בבריטניה

שנת הקמה: 2011

מייסדים: תומר גוריאל ושרון פרלשטיין

מספר עובדים: 35

משרדים: לונדון והרצליה פיתוח

בטל שלח
    לכל התגובות
    x