$
בארץ

ח"כ מיכאלי: להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לקריסת מגה

לדבריה, "הקריסה של מגה צריכה להיבדק ולהילמד כדי שמי שאחראי למחדל הזה יתן את הדין ולא יימלט מעונש - וכדי שדבר כזה לא יקרה שוב"

רוני זינגר 21:2501.03.16
מליאת הכנסת תדון מחר (רביעי) בהצעה לסדר שיזמה ח"כ מרב מיכאלי ׁ(המחנה הציוני) להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת המחדל שהוביל לקריסת רשת “מגה".

 

מיכאלי דורשת את הקמת ועדת החקירה כדי לקיים בדיקה מעמיקה של הקריסה; לדבריה, רק בדיקה שכזו עשויה להבטיח שמחדל דומה לא יחזור על עצמו: "חקירה היא מהלך מתחייב כדי להבטיח הסקת מסקנות משקיעתה של הספינה המפוארת שהיתה פעם מגה, כשלנגד עיני עומדים אלפי העובדות והעובדים, בני המשפחות שלהם והמשק הישראלי כולו. הקריסה של מגה צריכה להיבדק ולהילמד כדי שמי שאחראי למחדל הזה יתן את הדין ולא ימלט מעונש וכדי שדבר כזה לא יקרה שוב”.

 

סניף מגה סניף מגה צילום: יריב כץ

מיכאלי הוסיפה כי "המשבר ברשת מגה אינו תוצאה של כוח עליון. זאת התנהלות שערורייתית של הבעלים שחלבו את החברה ולקחו לכיסם את הנכסים וההון שלה, תוך שהפקירו את העובדות והעובדים ועשקו את ציבור בעלי המניות. גם כשהיקף ועוצמת המשבר כבר היו ברורים עוד חולקו בחברה דיבינדים שמנים ומרחיקי לכת, בזמן שהעובדות והעובדים גויסו לקמפיין רגשני שקורא לציבור לא להפקיר אותןם ולהמשיך לקנות בחנויות הרשת".

 

לאחר הדיון תעלה ההצעה להצבעה במליאת הכנסת וכפי הנראה כעת היא אינה זוכה לרוב. באם תאושר, תועבר ההצעה לדיון באחת מוועדות הכנסת לצורך הקמת הוועדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x