$
בארץ

סולחה? מיכל עבאדי־בויאנג'ו ויעקב ליצמן נפגשו ליישר את ההדורים

היחסים בין החשכ"לית לשר הבריאות היו מתוחים על רקע התעקשותו למנות את פרופ' זאב רוטשטיין למנכ"ל הדסה למרות התובענה המשמעתית שהוגשה נגדו

מיקי פלד 08:0001.03.16

שר הבריאות יעקב ליצמן והחשבת הכללית במשרד האוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו נפגשו אתמול לפגישה שהוגדרה על ידי גורמים שמעורים ביחסים בין השניים "פגישת סולחה", לאחר שורה של היתקלויות ביניהם, כך נודע ל"כלכליסט". השניים הכחישו כי מדובר ב"סולחה" ואמרו כי מדובר בפגישת עבודה שוטפת.

 

שני מוקדים עיקריים מלווים בחודשים האחרונים את היחסים המתוחים בין שר הבריאות לחשבת הכללית. הראשון והעיקרי הוא המינוי של פרופ' זאב רוטשטיין לתפקיד מנהל בית החולים הדסה שליצמן עצמו יזם ותמך בו. החשכ"לית התנגדה למינוי בטענה כי בתפקידו כמנהל שיבא רוטשטיין הראה כי הוא לא מסוגל ולא רוצה לעבוד מול הרגולטורים שאחראים עליו, ולכן הוא לא יכול לקבל מינוי כה רגיש כמו מנהל בית חולים שנמצא בתקופת הבראה. עבאדי גם אמרה את דעתה למשנה ליועמ"ש דינה זילבר, שבדקה אם אפשר למנות את רוטשטיין להדסה למרות תובענה משמעתית שמתנהלת נגדו בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה על כך שאישר עבודה פרטית בשטח ביה"ח תל השומר. רוטשטייין החל לנהל את הדסה ב־1 בפברואר.

ליצמן ועבאדי־בויאנג'ו. "הכחישו שמדובר ב"סולחה" ליצמן ועבאדי־בויאנג'ו. "הכחישו שמדובר ב"סולחה" צילום: עומר מסינגר

 

הנושא השני במחלוקת הוא עתידה של חברת שראל הממשלתית שמבצעת רכישה מרוכזת של תרופות וציוד רפואי לבתי חולים. זה חודשים מבצעת החשכ"לית בדיקה מקיפה בחברה, והממצאים צפויים להעלות טענות על בעיות בניהול מצד החברה. במקביל הורה ליצמן על בדיקה משלו, במה שגורמים במערכת פירשו כצעד שמביע חוסר אמון במסקנות צוות הבדיקה של עבאדי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x