$
בארץ

מחיר המלט יופחת ב-5.35% בהתאם למתווה שסוכם לפני שנתיים

המחיר יעודכן בעוד יומיים, בהתאם להסדר שנחתם עם חברת נשר, ומתאפשר בעיקר בשל ירידת מחירי הנפט העולמיים. האוצר: ההפחתה יכולה להוביל לירידת מחירים למשק כולו

עמרי מילמן 13:5428.02.16

מחיר המלט יופחת ב-5.35% בעוד יומיים. היום (א') עדכנו שר האוצר משה כחלון, ושר הכלכלה בנימין נתניהו את חברת נשר בנוגע להפחתה.

 

המחיר עודכן כחלק מהסדר שנחתם עם חברת נשר בספטמבר 2014, ומתאפשר בשל ירידה במחירי חומרי הגלם ליצור מלט, שעיקרה בשל ירידת מחירי הנפט העולמיים.

באוצר מציינים כי ירידת מחירי המלט תורמת לירידת מחירי התשומות בענפי הבנייה והתשתיות ואנו מקווים שהיא תוביל לירידת מחירים שתתגלגל למשק כולו.

 

כחלק מהסיכום, לאחרונה נמכר המפעל בהר טוב שהיה שייך לחברת נשר מלט לשחקן חדש שיפעיל את המפעל, וכן חברת נמלי ישראל פרסמה מכרז להפעלת רציף פריקת המלט בנמל אשדוד, מה שיגביר את התחרות בשוק המלט מיבוא.

 

מפעל המלט נשר מפעל המלט נשר צילום: אריאל שרוסטר

 

ביום חמישי חשפה רשות המסים כי משאב, חברת האם של נשר חשודה בייבוא אלפי טונות של מלט באופן בלתי חוקי. משאב אחראית על מכירות המלט לרשות הפלסטינית מתוך עודפי הייצור של החברה במפעל נשר. מאחר שהחברה הוכרזה כמונופול בענף המלט, אסור לה לייבא מלט לארץ, על פי החלטת ממשלה מ-2013. משאב טוענת כי "בוצע עבורה פיילוט ראשוני להתקשרות עם ספק מלט בחו"ל על פי כל הוראות החוק. משאב משתפת פעולה עם הרשויות באופן מלא והיא סמוכה ובטוחה שהחקירה תעלה כי לא נפל רבב בהתנהלותה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x