$
תיירות

האיש העשיר בסין יקים אתר מתחרה ליורודיסני בפריז

וואנג ג'יאנלין, בעלי דליאן וונדה מתכנן להשקיע עם שותפה מעל 3 מיליארד יורו בפרויקט "אירופה סיטי" שייבנה מחוץ לפריז ויכלול פארק שעשועים, במה, מלון ועוד. הפתיחה המתוכננת: ב-2024

שירות כלכליסט 11:5028.02.16
חברת דליאן וונדה שבבעלות האדם העשיר ביותר בסין וואנג ג'יאנלין, תשקיע ביחד עם שותפה מעל 3 מיליארד יורו (3.3 מיליארד דולר) בפרויקט "אירופה סיטי" (EuropaCity) שייבנה מחוץ לפריז, ויתחרה ישירות ביורודיסני.

 

פרויקט הקמעונאות והפנאי ייבנה 10 ק"מ צפון מזרחית מפריז, ויכלול פארק שעשועים, במה, מלון, חנויות ומרכזי כנסים. לפי הצהרת החברה הסינית, המתחם שיתפרש על פני 800 דונם, ייצור 20 אלף משרות חדשות בשלבי הבנייה ו-14 אלף נוספות לאחר הפתיחה, המתוכננת ל-2024. וונדה משקיעה בפרויקט בשיתוף עם Immochan, מפתחת של מרכזי קניות וחטיבה של מפעילת הסופרמרקטים הצרפתית גרופ אוקאן. בניית הפרויקט תחל ב-2019 והוא צפוי למשוך 31 מיליון מבקרים בשנה.

   

הדמיית הפארק. בגודל 800 דונם הדמיית הפארק. בגודל 800 דונם הדמיה: eropacity

 

מבחינת וונדה, שבבעלותה פארקי שעשועים ברחבי סין, רשת אולמות קולנוע בארה"ב וקבוצת הכדורגל הספרדית אתלטיקו מדריד, המהלך מייצג את שאיפות ההתרחבות המתמשכות של החברה. בינואר היא רכשה את אולפן הסרטים לג'נדרי אינטרטיינמנט, שאחראי לסרטים כמו גודזילה, ב-3.5 מיליארד דולר, וכתוצאה מכך הפך וואנג לסיני הראשון שעומד בראש אולפן סרטים הוליוודי.

 

עם זאת, זו תהיה הכניסה הראשונה של החברה לצרפת. "עבורנו זה הפרויקט החשוב ביותר מחוץ לסין", מסר וואנג, שהונו נאמד ב-26 מיליארד דולר. מסע הרכישות אמור לסייע לוונדה לפצות על ירידה במכירות בחטיבות הנכסים המרכזיות שלה.

 

אירופה סיטי יהווה אתגר נוסף שעומד בפני יורודיסני בפריז, שנזקק ב-2014 להלוואת חירום כדי לשדרג את המתקנים ולבלום האטה במספר המבקרים.

 

פארק השעשועים יהיה רק חלק קטן מהאתר הענק פארק השעשועים יהיה רק חלק קטן מהאתר הענק הדמיה: eropacity

 

וואנג מסר כי "עבורנו זהו הפרויקט החשוב ביותר מחוץ לסין" וואנג מסר כי "עבורנו זהו הפרויקט החשוב ביותר מחוץ לסין" הדמיה: eropacity

 

הפארק במבט על הפארק במבט על הדמיה: eropacity

 

 אולם סקי סגור יאפשר גלישה כל השנה אולם סקי סגור יאפשר גלישה כל השנה הדמיה: eropacity

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x