שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

התחדשה חקירת ענבל אור: נבדק חשד להסטת כספים בין קבוצות הרכישה

לאחר מעצרה בשבוע שעבר בעקבות חשדות להעלמת מס מעסקאותיה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בקבוצות שבבעלותה, ענבל אור נחקרת הבוקר שוב ברשות המסים. אור שוהה במעצר בית עד יום שני הבא

עמרי מילמן ותומר גנון 10:2128.02.16

לאחר מעצרה בשבוע שעבר בעקבות חשדות להעלמת מס מעסקאותיה בקבוצות שבבעלותה, ענבל אור נחקרת הבוקר שוב ביחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים של רשות המסים.

אור, שוהה במעצר בית עד יום שני הבא, לאחר שנעצרה ונחקרה באזהרה ביום שלישי בחשד לביצוע עבירות על חוק המע"מ, שיבוש חקירה והשמדת ראיות. החקירה הסמויה בפרשה החלה לפני כשישה חודשים. על פי בקשת המעצר של אור, היא חשודה בהוצאת חשבוניות כוזבות ואי דיווח על עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים באמצעות החברות שבבעלותה.

ענבל אור ענבל אור צילום: נמרוד גליקמן

 

ברשות המסים חושדים כי אור הסיטה כספים בין קבוצות הרכישה השונות שארגנה בשנים האחרונות. אחת הסיבות לחשד היא כי בתיק מע"מ המאגד 6 חברות שונות שבקבוצת אור, דווח על מחזור עסקאות בהיקף של 70 מיליון שקל בלבד בחמש השנים האחרונות. ברשות מעריכים כי סכום זה נמוך בהרבה ממחזור העסקאות שהיה אמור להיות בפועל. בנוסף, לפחות לגבי חברה אחת ישנו חשד שאור כלל לא דיווחה למע"מ על ההכנסות מהפרויקט שלה, ולא שילמה מס על ההכנסות ממנו. על פי החשד, אור העלימה מס בהיקף של 12 מיליון שקל.

 

בבקשת המעצר טענו בשבוע שעבר ברשות המסים כי אור למעשה לא שיתפה עימם פעולה במטרה לברר האם שולם מלוא המס. לטענתם "במהלך 2015 ניסתה מחלקת הביקורת בתחנת מס קנייה ת"א לבצע ביקורת לחברות אלה, במטרה לבדוק את אופן הדיווח והצהרותיה של אור בדבר חבות חברותיה במע"מ כל חברה לפי פרויקטים שביצעה. כחלק מהביקורת, נדרשה על פי חוק החשודה מספר רב של פעמים ואף באמצעות מייצגה להציג ולמסור לנציגי הרשות חומרים רבים הרלוונטיים לחשדות שנבדקו כגון: חוזים והסכמים מול בעלי הקרקעות ששווקו כקבוצות רכישה, חוזי שיתוף של הדיירים שנרשמו לפרויקטים, חומרי הנהלת חשבונות, כרטסות ועוד. החשודה לא שיתפה פעולה תוך התעלמות בוטה מחובתה על פי חוק למסור מידע, לא התייצבה לחקירות שנקבעו עמה, או לחלופין נהגה לבטלם ברגע האחרון".

 

"אני יכולה לומר שאני המומה. אני מוכנה עכשיו ללכת לכל מכונת אמת, אני לא משקרת. הכל אמת. אני מנהלת 11 שנה עסקים, יש לי אלף לקוחות, 27 פרויקטים. לא נותנים לי לדבר עם הבנק. הם עדיין מחכים לי. בניתי את העסק בעשר אצבעות. לא הייתי מעלה על דעתי שאעמוד כאן. תבדקו את זה", כך אמרה בדמעות ענבל אור בעת הדיון שנערך בבית המשפט לאחר שנעצרה בחשד להעלמות מס.

 

עורכי הדין אודי ברזילי ורונן רוזנבלום המייצגים את אור סיטי נדלן ואת ענבל אור מדווחים כי לבקשתם מתקיימת היום חקירה ארוכה וממצה על מנת לסיים עם ההליך כמה שיותר ושהצדק יצא לאור. הליכי החקירה ימשכו גם בימים הקרובים. חשוב לציין שהחקירה מתנהלת במקצועיות, אדיבות וענייניות תוך שיתוף פעולה מלא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x