$
בארץ

משרדי התחבורה והאוצר סיכמו: רפורמת תעריפי הנסיעה באוטובוסים תורחב לכל המדינה

הרפורמה מבטיחה בין השאר הוזלה של עשרות אחוזים במחירי המנויים השבועיים והחודשיים, עם אפשרות לשלב תנועה ברכבת. הרחבת הרפורמה לכל הישובים בארץ נאמדת בכ-70 מיליון שקל לשנה

ליאור גוטמן 09:4317.02.16

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ ושר האוצר משה כחלון סיכמו אתמול (ג) על הרחבת הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית לכל הערים והישובים בארץ. עלות הרחבת הרפורמה לכל הישובים בארץ נאמדת בכ- 70 מיליון שקל לשנה והיא נכללה בתקציב 2016 שגובש בין המשרדים.

 

רפורמת התעריפים נכנסה לתוקפה בינואר האחרון והיא כללה בשלב הראשון רק את ארבעת המטרופולינים הגדולים: תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע. לפי ההסכם החדש המדינה תשדך מחוזות שונים לכל אחד מהמטרופולינים בהתאם לקרבתם הגאוגרפית.

 

הוזלה בתעריפים הוזלה בתעריפים צילום: גיא אסיאג

 

כך למשל, אזור הגליל יחולק לשלושה תתי אזורים (הגולן והגליל העליון, אזור צפת ומרחב טבריה והכנרת) והוא ישויך למטרופולין חיפה. אליו יתווספו גם אזורי עפולה, בית שאן והישובים שסביבן. אזור השומרון יכלל במסגרת הטבעת השניה והשלישית של מטרופולין תל אביב, ואילו גוש שילה יצורף לטבעת השלישית במטרופולין ירושלים. במקביל תושבי קרית גת והסביבה, יוכלו לבחור בין מנוי למטרופולין תל אביב לבין מנוי למטרופולין באר שבע, בהתאם לצורך. במשרדי הממשלה טוענים שהשלב הבא יהיה הכרזה על העיר אילת כמטרופולין אזורי כך שתעריפי הנסיעה שם יכללו גם את האוטובוסים שעוברים בכלל חבל איילות ויישובי הערבה.

 

הרפורמה בתעריפי הנסיעה מבטיחה בין השאר הוזלה של עשרות אחוזים במחירי המנויים השבועיים והחודשיים, עם אפשרות לשלב תנועה ברכבת. לפי נתוני משרד התחבורה נוסע שנסע דרך קבע מקרית שמונה לכרמיאל, ושילם עבור נסיעה 23.1 שקלים לכל כיוון (או בחישוב חודשי של 20 ימי עבודה 924 שקל באם הרוכש נסע כל יום הלוך-חזור), ישלם עבור מנוי "חופשי חודשי" במסלול זה 423 שקלים בלבד.

 

מחירים נוספים לדוגמה: מנוי "חופשי חודשי" בין קרית שמונה לטבריה, יעלה 213 שקל במקום 1080 שקל (הוזלה של כ-80%); מנוי "חופשי חודשי" בין עפולה לחיפה יעלה 423 שקל(הוזלה של כ-34%); מנוי "חופשי חודשי" בין עפולה לכרמיאל יעלה 423 שקלים (הוזלה של כ-43%). מנוי "חופשי חודשי" בין אום אל פאחם לתל אביב יעלה 423 שקל (הוזלה של כ-61%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x