$
בארץ

לראשונה: לאומי מבטל את עמדות הטלרים ביישוב בו יש לו סניף בודד

הבנק החליט לבטל את שירותי העובר ושב בסניף בקצרין, והדבר ייאלץ את התושבים לבצע פעולות רק באמצעות הבנקאות הדיגיטלית או מכשירי השירות העצמי; לחליפין, ייאלצו להרחיק ליישובים אחרים בסביבה; לאומי: "אנו ערים לקושי מצד האוכלוסייה"

רעות שפיגלמן 19:2813.02.16

בנק לאומי בקצרין צפוי לסגור בשבועות הקרובים את שירותי העובר ושב בסניף הבנק שבקצרין, ולפיכך לקוחות פרטיים ועסקים קטנים בעיר ובסביבתה יוכלו לבצע את פעולות היומיום בחשבון שלהם רק באמצעות הבנקאות הדיגיטלית (אינטרנט או טלפון סלולארי באפליקציה) או באמצעות מכשירי השירות העצמי המוצבים בכניסה לסניף. מדובר בפעם הראשונה שלאומי מבצע מהלך מעין זה ביישוב שבו יש סניף בודד שלו.

 

 

 

תושבי המקום אינם שבעי רצון מהחלטת הבנק ומדגישים כי חלק נרחב מאוכלוסיית האזור הם תושבים מהגיל השלישי ששירותי הבנקאות הדיגיטלית זרים להם, והם מעדיפים את הבנקאות המסורתית ואת הקשר של פנים מול פנים עם הטלר. עוד טוענים התושבים שבבנק לאומי ניסו להסתיר מהם את הבשורה.

 

את מערך הטלרים בסניף הבנק בקצרין יחליפו תוך כמה שבועות בודדים דיילי הדרכה והכוונה שיסייעו ללקוחות לבצע את הפעולות המבוקשות במכשירים לשירות עצמי. מדובר בפעולות כמו משיכה והפקדה של כסף מזומן ושל צ'קים, בירורי יתרה, העברה בנקאית, המרת מטבע חוץ ועוד.

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

הבעיה מתעוררת בקרב האוכלוסיה המבוגרת יותר שמתקשה באימוצם של הרגלים חדשים, וגם כאשר לקוח אינו יכול באופן זמני, למשל, למשוך כסף מהכספומט אם כרטיס האשראי שלו נגנב או שהוא אינו זוכר את הקוד הסודי. מצב כזה יצריך את הלקוח לגשת פיזית לסניף בנק אחר של לאומי, וזאת בשעה שהסניפים הקרובים ביותר לקצרין ממוקמים בבני יהודה, בחצור או בטבריה.

 

 

 

מבנק לאומי נמסר בתגובה כי "בימים אלו מבצע לאומי מהלך נרחב שנועד לייעל את השירותים שעד כה ניתנו בחלק מסניפי הבנק על ידי הטלרים בקופות. הבנק שם דגש על ייעול ופישוט התהליכים והשירותים האלה באופן שחוסך ללקוחות זמן ועלויות. בתוך כך, מתחם הטלרים בסניף לאומי קצרין עתיד להיסגר במהלך חודש מרץ, כשלקוחות הסניף יקבלו על כך הודעה מסודרת. בסניף לאומי קצרין קיימים מכשירי כספומט ומידע לאומי לרווחתם של הלקוחות, המאפשרים ביצוע של הפעולות השכיחות לרבות הפקדה ומשיכה של מוזמן והפקדת המחאות. אנו ערים וקשובים לקושי מצד האוכלוסייה היותר מבוגרת עם סגירת הקופות בחלק מהסניפים. אנו לא מקלים ראש בכך, וידוע, כי עם הגיל קשה יותר לאמץ הרגלים חדשים, במיוחד בתחום הטכנולוגי. לשם כך העמדנו דיילי הדרכה והכוונה בסניף קצרין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x