$
בארץ

שר האוצר בביקור בהסתדרות: נעשה רפורמה בחברת החשמל ובכל מקום שנידרש

כחלון: "היינו שותפים במהלך לקליטת 15 אלף עובדי קבלן, בהסכם השכר הדיפרנציאלי שחתמנו לפני חודשיים ונהיה שותפים במהלכים גדולים נוספים". יו"ר ההסתדרות: "המשק מצוי ברגיעה שלא הייתה כמותה הרבה שנים"

ליאור גוטמן 16:3209.02.16

"כשמדברים על צמצום פערים חברתיים ותיקון עיוותים שהיו נהוגים פה שנים, אני רואה בהסתדרות ובעומד בראשה בני ברית ולא יריבים כפי שהיה נהוג בעבר", כך אמר לפני שעה קלה (ג') שר האוצר משה כחלון, במסגרת ביקור שלו בבישיבת הנהגת ההסתדרות, ביקור שכונה "היסטורי".

 

"היינו שותפים במהלך לקליטת 15 אלף עובדי קבלן, בהסכם השכר הדיפרנציאלי שחתמנו לפני חודשיים ונהיה שותפים במהלכים גדולים נוספים. כפי שעשינו את הרפורמה בנמלים, נעשה גם רפורמה בחברת החשמל ובכל מקום שנידרש. הגיע הזמן לקבל החלטות במדינת ישראל ולהפסיק לפחד", הוסיף כחלון.

 

משה כחלון שר האוצר משה כחלון שר האוצר צילום: עומר מסינגר

 

האמירה של כחלון מפזרת רשמית את העננה סביב השאלה האם שר האוצר יתמוך או לא יתמוך ברפורמה ארגונית בחברת החשמל ש"נמרחת" כבר קרוב ל-20 שנה. רק לאחרונה החלו השיחות בין הצדדים ולא לפני התערבותו של בית הדין הארצי לעבודה, אולם עד כה הפערים בין הצדדים נותרו גדולים.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הפליג בשבחיו של כחלון ואמר ש"משרד האוצר נוקט במדיניות של שאיפה למשק בריא ותחרותי, אך כזה שהאדם העובד בו עדיין יכול להתפרנס בכבוד. המשק מצוי ברגיעה שלא הייתה כמותה הרבה שנים הודות לשיתוף הפעולה הפורה בין ההסתדרות לאוצר בנושאים כמו העלאת שכר המינימום, קליטת עובדי הקבלן והסכם המסגרת ששומר על מסגרת תקציבית ונותן לעובדים בכלל ובפרט לעובדים החלשים".

 

יצוין שרק הבוקר סיכמו הצדדים על ביטולה של השביתה שתוכננה ברשויות המקומיות. "במשך שנים שר האוצר ויו"ר ההסתדרות עבדו אחד מול השני במודל עימות, אבל היום אנו עובדים יחד במודל של שיתוף – וכל הצדדים מרוויחים מכך. אני מאחל לנו שנמשיך בדרך זו", סיכם ניסנקורן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x