$
בארץ

רפי מאור עתר לבג"ץ: עצור את הדחתי מראשות התעשייה האווירית

יו"ר תע"א מבקש מביהמ"ש להוציא צו ביניים שיעצור את הליך הדחתו, שאותו יזם מנהל רשות החברות אורי יוגב: "הליך השימוע פגום ופרוע"

גולן חזני 14:4209.02.16
המלחמה בין מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב לבין יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור מגיעה לבית המשפט. הבוקר (ג') הגיש מאור לבג"ץ בקשה לצו ביניים לעצירת הליך ההדחה שלו, שאותו יזם יוגב. הבקשה הוגשה במסגרת עתירה למתן צו על תנאי לרשות החברות ויוגב להמציא את כלל המסמכים שעליהם הסתמך לקראת השימוע בעניינו, והיא הוגשה באמצעות עורך הדין שמואל קסוטו.

 

בקשתו של מאור מגיעה לאחר הודעתו של יוגב כי הוא מעמיד לשימוע את מאור, לפני הדחה. זאת בעקבות בדיקה שערך יוגב והעלתה לדבריו ממצאים שמאור עבר לכאורה על חוק החברות, כאשר התערב בצורה מוגזמת בניהול החברה, וכשלא מיצה לכאורה את הצעדים הנדרשים מול חברי ועד העובדים שלה.

 

מאור טוען, כי פנה פעמים רבות ליוגב על מנת לקבל את הפרטים המלאים והמסמכים בטרם קיבל את החלטתו, אולם יוגב סירב. השימוע נקבע למחר, ועל כן הדחיפות במתן הצו.

רפי מאור. דרש לטענתו לראות את המסמכים ולא קיבל אותם רפי מאור. דרש לטענתו לראות את המסמכים ולא קיבל אותם צילום: ענר גרין

 

לטענת מאור, מנהל רשות החברות אורי יוגב סימן מטרה ממניעים לא ענייניים, החליט על הדחתו מבעוד מועד, ורק אז טען את טענותיו, ובכך השימוע הוא רק בכדי לצאת מידי חובה. לדבריו, ההליך פוגם בשמו הטוב שבנה במשך עשרות שנים וכן הוא טוען התנהלות יוגב בפרשה תמוהה, ההליך פגום מיסודו, ואפילו לעובד אשר מפוטר מתפקידו מאפשרים לקבל את כלל המסמכים שעליהם הסתמכו בבואו לשימוע.

 

בבקשתו של מאור לבית המשפט, נכתב כי "הליך השימוע פגום ופרוע, פוגע בזכויות היסודיות, בכבודו, בחופש העיסוק שלו ובמוניטין המקצועי אשר עמל העותר לבנות למעלה מ-40 שנות ניסיון מקצועי בארץ ובעולם".

 

"הליך שמתאים לרפובליקת בננות"

 

עוד נכתב בעתירה, כי "הליך כה דרקוני מתאים לרפובליקת בננות, ולא למדינה שבה זכות שימוע מלאה ואמיתית הינה ממסוכמות היסוד של השיטה ושל ההליך המנהלי שאמור לשקף את יסודות השיטה הדמוקרטית. מה גם שהסירוב למסור את המידע שעליו מבוסס הדו"ח יוצא רושם כי אין כוונה אמיתית לאפשר למר מאור להתגונן מפני הדו"ח, וכי רצונה להדיחו מהתפקיד, יהיו תשובותיו אשר יהיו".

 

"עיון לעומק בדו"ח הרשות העלה כי חלק ניכר מהמסקנות שנכתבו בדו"חות, כלל לא נקבעו על בסיס מסמכים נגישים ותקפים, אלא על פי אמירות אמורפיות וחסרות פנים שאין כל דרך לאמת ולעמת את הכתוב בהם. בכלל זה, 'מידע שנמסר על ידי עובדי הרשות'; 'עדויות' של גורמים לא יודעים; 'תחושה המצטיירת מנציגי הרשות'; פרטים שהביסוס להם הם 'הבנת הרשות'".

 

מאור נחשב למקורב לשר הרווחה, חיים כץ, לשעבר יו''ר ועד עובדי תע''א, אשר תמך בו בעבר במאבקו נגד פיטוריו על ידי יוגב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x