$
בארץ

מנהל שיבא הפורש מצטט מתהילים על החשכ"לית: שמרני ה' מידי רשע

במכתב הפרישה שלו משיבא צירף פרופ' זאב רוטשטיין את פרק קמ מתהילים ורמז כי סוף כל סוף הוא נחלץ מהחשכ"לית ואחראי מערכת הבריאות בנציבות שירות המדינה שביקרו קשות את פעילותו

מיקי פלד 16:2828.01.16

מנהל שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין, לא מפספס הזדמנות להתנגח ברגולטורים. במכתב פרישה מתפקידו לקראת המעבר לניהול בית החולים הדסה צירף רוטשטיין את פרק קמ בתהילים אשר כולל פסוקים כמו "חַלְּצֵנִי יְהוָה, מֵאָדָם רָע; מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי", "שָמְרֵנִי יְהוָה, מִידֵי רָשָׁע" ועוד ורומז על כך שסוף כל סוף הוא נחלץ מהרגולטורים שביקרו קשות את פעילותו, כמו החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו ואחראי מערכת הבריאות בנציבות שירות המדינה יוני דוקן. הפרק מסתיים בבקשה מה' שיגרום לכך ש"ימיטו עליהם גחלים, באש יפלם, במהמורות בל יקומו" ובאמונה כי ה' יעשה צדק עם הרשעים ועם הצדיקים האביונים.

 

למרות הדברים הקשים הללו, רוטשטיין מבקש ממנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ונציב שירות המדינה משה דיין, לשקול לפצות אותו על שבתון מנהלים שהוא לא יוכל לקחת עקב המעבר להדסה. השבתון הוא למשך חצי שנה בה הוא אמור לקבל את מרבית משכורתו שעומדת על כ-90 אלף שקל בחודש ברוטו. רוטשטיין כותב כי "נגרם לו נזק ממוני רב" כתוצאה מכך שהוא לא יקח את שבתון המנהלים.

 

זאב רוטשטיין זאב רוטשטיין

 

למרות שלא היה ממוען, המכתב הגיע גם למשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, שאישרה את מינויו של רוטשטיין להדסה למרות שעומדת נגדו תובענה משמעתית בבית הדין למשמעת של שירות המדינה. זילבר כבר דרשה בעבר הסבר ממנכ"לי משרדי האוצר והבריאות מדוע רושטיין לא מצליח להתאפק מלהשתלח ברגולטורים למרות שהם התחייבו בשמו שיקפידו איתו על כך. זאת, אחרי שבראיון ל"כלכליסט" אמר רוטשטיין כי "החשבת הכללית היא המתעללת הראשית בהדסה". לא מן הנמנע שאחראי המשמעת בנציבות, אסף רוזנברג, ידרוש מזילבר להגיב בחריפות למכתב הפרישה, אך לא ברור מה בדיוק זילבר ואחרים יוכלו לעשות בהינתן שרוטשטייין צפוי להפסיק ב-31 לינואר להיות עובד מדינה ויעבור לנהל את הדסה תחת גיבויו המלא של שר הבריאות יעקב ליצמן שבחר בו אישית לתפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x