בארץ

בניגוד למובטח: ביטוח החיים לאברכים לא יקוזז מקצבתם

סגן שר האוצר טען כי המהלך יבוא על חשבון תקציב קיים, אך טיוטת התקנות שהגיעה לכלכליסט, חושפת כי עוד 36 מיליון שקל יינתנו לאברכים

שאול אמסטרדמסקי 08:4224.01.16

נחשף המנגנון שיאפשר לאברכים לקבל ביטוח חיים. בניגוד להצהרות הראשוניות של סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) שהוביל את המהלך, וכמו שפורסם ב"כלכליסט", הכוונה היא כי האברכים ובני הישיבות יזכו לביטוח חיים במימון משלם המסים. תוספת זאת תגיע נוסף על התקציבים שהם מקבלים עתה מהמדינה. על פי טיוטת התקנות שהגיע לידי "כלכליסט", ישיבה או כולל יוכלו לבקש תוספת של 0.05 נקודות עבור כל תלמיד מבוטח. במילים אחרות, התשלום החודשי תמורת הביטוח לא יירד מהקצבה שהאברכים כבר מקבלים. כפי שעולה מטיוטת התקנות, מדובר בתוספת של כ־36 מיליון שקל בשנה.

ח"כ יצחק כהן ח"כ יצחק כהן צילום: נמרוד גליקמן

 

עוד נודע כי במשרד החינוך, שהוא הגוף שמעביר את תקציבי התמיכות לישיבות ולכוללים, היו מעוניינים כי משרד האוצר או משרד המשפטים יכריעו כי מנגנון סבסוד ביטוחי החיים שוויוני ועומד בקנה אחד עם ביקורת בג"ץ.

 

 

על פי גורם במשרד החינוך, לא מן הנמנע כי הטיפול בעניין יעבור למשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט. נוסף על כך, במשרד החינוך סבורים כי אין למהר באישור התקנות, שכן האוצר טרם הסדיר את המנגנון המדויק מול חברות הביטוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x