$
בארץ

ועדת המכרזים ממליצה להמשיך במכרז תעש ולנהל מו"מ עם אלביט כמציע יחיד

עד כה תמך מנכ"ל האוצר שי באב"ד בהקפאת המכרז בעקבות בדיקת מבקר המדינה אם משרד הביטחון הפעיל לכאורה לחצים להטייתו לטובת אלביט. מנגד, מנהל רשות החברות אורי יוגב החליט להמשיך במכרז

גולן חזני 08:1724.01.16

ועדת המכרזים ברשות החברות הממשלתיות ממליצה להמשיך במכרז תעש ולנהל מו"מ עם אלביט מערכות כמציע יחיד. ההמלצה תועבר היום לשר האוצר משה כחלון ולשר הביטחון משה יעלון, שיחליטו אם לאמצה.

 

עד כה תמך מנכ"ל האוצר שי באב"ד בהקפאת המכרז בעקבות בדיקת מבקר המדינה אם משרד הביטחון הפעיל לכאורה לחצים להטייתו לטובת אלביט. מנגד, מנהל רשות החברות אורי יוגב החליט להמשיך במכרז.

 

אודי אדם יו"ר תעש אודי אדם יו"ר תעש

 

באב"ד ידרוש מחמשת חברי הוועדה לחתום באופן אישי על תמיכה בהמלצה, ואילו כחלון צפוי לחזור למבקר כדי לוודא אם אין מניעה מבחינתו להמשיך במכרז. ועדת המכרזים מורכבת מיוגב, סגנו מאיר שמרה והיועצת המשפטית של הרשות דלית זמיר, ולצדם היועץ המשפטי של האוצר יואל בריס וסגן החשכ"לית אבי גבאי.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי החשכ"לית מיכל עבאדי־בויאנג'ו העבירה חוזר למשרד הביטחון במטרה לקיים דיון על כך שזכייה של אלביט תחזק את הריכוזיות שלה בשוק הביטחוני. גם רשות ההגבלים עלולה לפסול את השתתפות אלביט במכרז מסיבה זו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x