$
דעות

אגו על חשבון הציבור

עדיף שחיים כצמן ודורי סגל יישארו בעסקי הנדל"ן המניב

אורן פרוינד 08:1317.01.16

עדיין לא ברור מה יהיה ההפסד שתרשום גזית גלוב על ההרפתקה הכושלת בקבוצת דורי, אבל מה שכן ידוע הוא שחיים כצמן ודורי סגל שברו שיא חדש בהשמדת ערך של כסף ציבורי. כמעט בכל פעם שהשניים פועלים מחוץ לתחום הליבה של גזית גלוב זה מסתיים בהפסד צורב. כפי שזה נראה כרגע, ההפסד בדורי קבוצה יעמוד על לא פחות ממיליארד שקל.

 

ייאמר לזכותם כי מי שהכניס אותם לתחום הנדל"ן למגורים בישראל הוא חבר ילדות של סגל, רונן אשכנזי, אולם הם אחראים להמשך ההידרדרות של דורי קבוצה ולמכירת הבזק שלה. ב־2011, כשהשותף שלהם אורי דורי ניסה לדחוק את כצמן וסגל החוצה, הם החליטו להראות לו מי הבוס. גזית פיתוח, החברה שהקימו עם אשכנזי לשליטה בדורי קבוצה, רכשה את חלקו של אורי דורי ודחקה אותו החוצה.

 

גם כאשר רכשה משפחת אדלסבורג 7.6% מהמניות של דורי קבוצה בניסיון לטרפד את הצעת הרכש של כצמן וסגל, שוב גבר האגו של השניים וגרם להם למכור את כל מניות החברה במסחר, במה שהוביל לאובדן ערך חד ומהיר — ומי ששילם על הפזיזות הזו הוא ציבור בעלי המניות והאג"ח.

 

גם ההרפתקה של הצמד בחברת אורמת הסתיימה בכישלון. הם לא היטיבו לקרוא את המפה, נכנסו למאבק שליטה מכוער עם משפחת ברוניצקי, והצטיירו בציבור כמי שמנסים לנשל את המייסדים מביתם.

 

כצמן וסגל הם מנהלים מוכשרים שבנו אימפריית נדל"ן מניב בינלאומית, עם נכסים בשווי של יותר מ־80 מיליארד שקל. אבל עסקים אחרים? עדיף שיתבוננו מהצד, שמא יגרמו לאובדן עוד כספי ציבור בישראל.

 

דורי סגל וחיים כצמן דורי סגל וחיים כצמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x