שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הלמ"ס: שיא של שלוש שנים בביקוש למאבטחים

שוק העבודה רשם גידול נוסף בביקוש לעובדים במגזר הפרטי עם 17.4% ברבעון הרביעי. בין השאר המעסיקים חיפשו 3,270 מהנדסי מחשבים

מיקי פלד 13:3414.01.16

התחזקות נוספת נרשמה ברבעון הרביעי של השנה בשוק העבודה, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום. על פי הנתונים, נרשמה עלייה של 17.4% בחישוב שנתי ברבעון האחרון לעומת הרבעון השלישי במספר המשרות הפנויות שמעסיקים במגזר הפרטי מבקשים לאייש. עם זאת, יחסית לגידול שנרשם ברבעון השלישי של השנה מדובר בהתמתנות קלה, שכן אז הגידול במספר המשרות הפנויות לעומת הרבעון הקודם עמד על 29.1%. בסך הכל נרשמו בדצמבר עצמו ממוצע יומי של 95.4 אלף משרות פנויות.

 

כמו בכל חודש המקצוע המבוקש ביותר ברבעון הרביעי היה של סוכני מכירות, עם 6,540 משרות פנויות בממוצע ליום ואחריהם מהנדסים על 5,780 מהם 3,270 מפתחי תוכנה (שבעבר נקראו מהנדסי מחשבים). כמו כן, בעקבות המצב הביטחוני נרשם ברבעון הרביעי הביקוש הגבוה ביותר מאז ינואר 2013 למאבטחים עם כ-3,521 משרות פנויות.

נתונים אלו עשויים להצביע על כך ששיעור האבטלה בדצמבר נותר יציב, כאשר בנובמבר דובר על שיעור אבטלה של 5.4%, עלייה של עשירית האחוז לעומת אוקטובר.

 

מאבטח מאבטח צילום: אלעד גרשגורן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x