• תפריט
בארץ

אופק צילומי אוויר הישראלית סייעה למפות את קפריסין לצורכי גביית ארנונה

החברה שזכתה במכרז שעלותו מוערכת ב-5 מיליון יורו סקרה כל בית באי ולקחה דגימות תלת מימדיות של כ-500 אלף מבנים; הדגימות יסייעו לקבוע מה מהות השימוש בכל מבנה ולייצר הכנסות משמעותיות ממסים למדינה

דותן לוי 10:0814.01.16

ממשלת קפריסין, בתמיכת האיחוד האירופי, ביצעו מיפוי אווירי של האי קפריסין בעלות 5 מיליון יורו. במסגרת הפרויקט, נערך מיפוי מדויק של שטחי המבנים והשימוש בהם, אשר איפשר לממשלה לחזק את גביית הארנונה באי וכך להגדיל את הכנסותיה ממיסים. המיפוי בוצע בעקבות המשבר הכלכלי העולמי בו עמדה המדינה בפני פשיטת הרגל של הבנקים באי. ביצוע הפרויקט התאפשר לא מעט בזכות החברה הישראלית "אופק צילומי אוויר" אשר זכתה במכרז לביצוע הליך המיפוי.

 

במהלך הפרויקט, מופו גודלם ושטחם של כל בית באי על פני שטח של כ-6,200 קמ"ר, ונלקחו דגימות תלת ממדיות של כלל המבנים, שמספרם עומד על קרוב ל-500 אלף. באמצעות דגימות אלה אפשרו לקבוע מה מהות השימוש בכל מבנה, ושטחו לצרכי חישוב מס. בנוסף למיפוי זה, בוצע גם מודל טופוגרפי מלא של האי לצורכי פיתוח תשתיות עתידיות.

 

קפריסין קפריסין צילום: עומר הכהן

 

אודי פרידלנדר, יו"ר אופק צילומי אוויר אמר כי מדובר בפרויקט ששילב טכנולוגיות מיפוי מתקדמות ביותר, אשר איפשרו לממשלת קפריסין ליצור אפיק הכנסה משמעותי באמצעות תשלומי ארנונה. "אנו בטוחים כי פרויקט זה יסייע לפיתוח וחיזוק חוסנו הכלכלי של האי ויצעידו קדימה".

 

מיפוי שטחים לצורכי גביית ארנונה הוא הליך שמבוצע גם בערים בישראל, כאשר מעבר לנושא הארנונה צילומי האוויר של ערים וישובים מסייעים באיתור עבירות בנייה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x