$
בארץ

מנכ"ל האוצר יודיע מחר אם החליט להקפיא את המכרז למכירת תעש

שי באב"ד צפוי להודיע אם המכרז למכירת החברה ייעצר או ימשיך כרגיל. אם התסריט האחרון יתממש - בימים הקרובים תודיע ועדת המכרזים באוצר על זהות החברה הזוכה

רוני זינגר 00:1514.01.16

מנכ״ל האוצר שי באבד יודיע מחר אם החליט להקפיא את המכרז למכירת תעש או האם שהוא יימשך כרגיל. אם התסריט האחרון יתממש - בימים הקרובים תודיע ועדת המכרזים באוצר על זהות החברה שנבחרה לרכישת המפעל לייצור הציוד הביטחוני. 

עד היום בחצות היו אמורים חברי ועדת המכרזים להגיש את המלצותיהם לבאב"ד ולחוות את דעתם אם יש ממש בטענות שהונחו בפני מבקר המדינה יוסף שפירא בנוגע להתנהלות לא תקינה של המכרז, או שמא מדובר בטענות שאין להן אחיזה במציאות.

 

 ועדת המכרזים מורכבת מבעלי תפקידים שונים באוצר, בהם גם אנשי רשות החברות הממשלתיות שבראשה עומד אורי יוגב. מהמידע שמצוי אצל המבקר עולה לכאורה כי חברה שייעצה בעבר לחברה שהיתה בבעלותו של יוגב קשורה לייעוץ גם לתעש ולאלביט - אחת המתמודדות על הרכישה. בוועדה חברים נוספים, בהם נציגה מאגף החשבת הכללית והיועץ המשפטי של משרד האוצר.

 

מנכ"ל האוצר שי באב"ד מנכ"ל האוצר שי באב"ד צילום: בלומברג

 

לאחר שיתקבלו ההמלצות יגבש באב"ד את החלטתו והוא צפוי להודיע עליה כבר מחר. מדובר בהחלטה כבדת משקל שכן אם ייבחר להקפיא את המכרז, הרי שלמעשה ״יוקפא המצב״ ותעש תישאר ״תלויה באויר״ עד לתום בדיקת המבקר. אם יחליט להמשיך במכרז הרי שאז, ייאבד דו"ח מבקר המדינה בעניין במידה רבה מחשיבותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x