$
בארץ

חברת החשמל לא נענתה לבקשת האוצר לקצץ בפרסום

דירקטוריון החברה הותיר את תקציב הפרסום על כנו למרות בקשת האוצר. יחד עם זאת הוחלט לשנות דגש ולהתמקד בהסבר על שינויי האקלים והשפעותיהם על חשבון פרסומות "שקע ותקע"

ליאור גוטמן 21:1010.01.16

חברת החשמל הודיעה בסוף השבוע כי לא תקצץ בתקציב הפרסום של החברה, אף שרשות החברות הממשלתיות שבמשרד האוצר ביקשה לבחון זאת בעת האחרונה. עלות תקציב הפרסום של החברה, ובכלל זה קמפיין "שקע ותקע", נעה בין 14–16 מיליון שקל (כולל מדיה חברתית) בשנה שעברה — סכום שלא כולם בטוחים שיש בו צורך לחברה ממשלתית שהיא מונופול.

 

עם זאת החליט דירקטוריון החברה על שינוי אסטרטגיית הפרסום של החברה, בשל מה שמכנים שם "שינויי מזג האוויר הגלובליים וההשפעה שלהם על אירועי מזג האוויר בישראל".

 

שינויים אלו, כמו סופות שעלולות להשבית את אספקת החשמל ליותר מרבע מיליון איש, הובילו את חברת החשמל למסקנה ש"נדרשת פעילות פרסום אשר תכוון להכנת הציבור להשלכות פגעי מזג האוויר".

 

לא ברור מדוע לא נקטה חברת החשמל פעילות מסוג זה עד היום, על חשבון שתי בובות הפרווה, ולא תגברה את מערך 103 שקרס בזמן הסופה האחרונה באוקטובר למשל. אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה בחברת החשמל, טען בהודעת החברה ש"תבוצע התאמה באסטרטגיה שמנחה אותנו ובתוכניות העבודה הנגזרות ממנה, לרבות בתחום הפרסום. לשינויי האקלים יש השלכה ישירה על איתנותה של מערכת החשמל. אנו עוקבים אחרי התמודדות משק החשמל בעולם כולו עם פגעי האקלים".

 

דירקטוריון החברה קבע ש"החברה תמקד את מאמציה בפעילות פרסומית המשרתת באופן ישיר את ציבור הלקוחות תוך הדגשת שירותים חדשים, נושאים תפעוליים ונושאי בטיחות. במסגרת זו ייכללו קמפיינים פרסומיים שיתמקדו בהיערכות למזג אוויר חריג, במגוון אמצעי הקשר אותם מעמידה החברה לרשות לקוחותיה בשגרה ובמיוחד בחירום; בשדרוג שירותים קיימים ובהפעלת שירותים חדשים". בחברה אישרו ש"הדיון התקיים על רקע פנייה של רשות החברות אשר ביקשה לבחון מחדש את מדיניות הפרסום של החברה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x