בארץ

חשיפת כלכליסט

הקפאת מכרז תעש: פגישה דחופה בין יוגב למבקר המדינה

ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר רשות החברות הממשלתיות ייפגש היום עם מבקר המדינה יוסף שפירא על רקע בדיקת המבקר את המכרז - וזאת למרות בקשת האוצר לבטל את הפגישה בין השניים

רוני זינגר 10:1010.01.16

יו"ר רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, ייפגש עם מבקר המדינה יוסף שפירא על רקע החלטת המבקר בנושא הקפאת המכרז להפרטת תעש, כך נודע  ל״כלכליסט״. יוגב מבקש לשמוע באופן רשמי את הטענות המועלות כלפיו ולשטוח את תשובותיו בפני המבקר. הפגישה בין השניים היתה אמורה להיערך הבוקר (א'), אך לאחר הפרסום הבוקר ב"כלכליסט" על כוונת מנכ"ל משרד האוצר להקפיא את המכרז פנו מהאוצר למבקר וביקשו לבטל את פגישתו עם יוגב. כעת נודע כי הפגישה לא תבוטל ולפי שעה תתקיים בשעות הצהריים.

 

ההתנהלות הבוקר סביב הפגישה עם המבקר מעידה יותר מכל על משבר אמון חריף בין הנהלת האוצר ליו"ר רשות החברות. אותו המשבר בא לידי ביטוי גם בתגובת בכירים באוצר ל"כלכליסט" בסוף השבוע שבירכו על בדיקת המבקר את המכרז ואמרו כי "מבקר המדינה קיבל החלטה מצויינת והחליט לפעול באופן מיידי כבר עם קבלת פיסות מידע ראשונות בנוגע להתנהלות בעייתית בהפרטת התעשייה הצבאית. הפעם יש הזדמנות לעצור את המחדל בזמן ולא להגיע למצב אליו הגענו במכרז הקרונות של רכבת ישראל עם דו״ח מבקר חמור על אופן המכרז וחשדות קשים לשחיתות ותפירת מכרזים".

 

יוגב. משבר אמון חריף עם האוצר יוגב. משבר אמון חריף עם האוצר

 

בדיקת המבקר נפתחה בעקבות טענות ומידע ממשי שהגיעו למשרדו בדבר חשש לניהול מכרז לא תקין המוטה לטובת חברה אחת, ולאחר שמרבית החברות שהתמודדו על רכישת המפעל הביטחוני, פרשו במהלך הדרך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x