$
בארץ

שרה נתניהו נחקרה שנית בלהב 433

ארבעה ימים אחרי חקירתה הראשונה בפרשת המעונות הגיעה רעיית ראש הממשלה למשרדים בלוד. החקירה התמקדה בפרשות החשמלאי והעברת הרהיטים מהמעון בירושלים לבית בקיסריה

ynet 07:4705.01.16
רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגיעה אמש למשרדי יחידת להב 433 בלוד לחקירה שנייה תחת אזהרה בפרשת המעונות. החקירה התמקדה בהעסקתו של החשמלאי אבי פחימה במעון ראש הממשלה ובריהוט שהועבר לבית הפרטי בקיסריה ומומן על ידי המדינה.

 

החקירה הראשונה בוצעה ביום חמישי שעבר וארכה חמש שעות. נתניהו הכחישה קשר לחשדות שלפיהם הורתה להטיל את הוצאות המעון הפרטי של משפחת ראש הממשלה בקיסריה על חשבון המדינה.

 

חקירתה התמקדה בשלוש סוגיות: העבודות שביצע החשמלאי אבי פחימה בבית המשפחה, העסקת העוזרת שטיפלה באביה המנוח של שרה נתניהו, והארוחות הפרטיות והריהוט שהועברו לבית הפרטי בקיסריה ומומנו על ידי המדינה.

 

נתניהו. מכחישה קשר לחשדות נתניהו. מכחישה קשר לחשדות צילום: איי אף פי

 

בעניין החשמלאי פחימה טענה אז רעיית ראש הממשלה כי "לא התעסקתי בכל מה שקשור באבי פחימה, אני לא הוצאתי המחאות". בנוגע למטפלת של אביה המנוח הציגה נתניהו ספחי המחאות וטענה כי "אלה המחאות אישיות שנתנו למטפלת וזה מכספו של אבי המנוח". בעניין הארוחות הפרטיות הדגישה נתניהו כי היא אינה מוציאה את הכסף ולא מתעסקת כלל בנושא.

 

חוקרי המשטרה כבר גבו עדויות מעובדים שונים בלשכה, בראש ובראשונה מסמנכ"ל בית ראש הממשלה עזרא סיידוף. האחרון טען בחקירתו כי ביצע את ההוצאות על פי חוק, וכי כל הוצאה שנרשמה הייתה על פי אישור ועדה מיוחדת – "ועדת השלושה". סיידוף אף טען כי לא התעסק בכל ההוצאות הקטנות, וכמי ששירת ראשי ממשלה שונים - אין לו שייכות פוליטית או קשר מיוחד דווקא עם משפחת נתניהו.

 

דו"ח מבקר המדינה, שהורכב מעדויות שונות במשטרה, בהן של אב הבית לשעבר מני נפתלי, הצביע על הבעייתיות בהעסקת החשמלאי פחימה. לפי הדו"ח, פחימה נשכר לבצע עבודות חשמל בבית בקיסריה בניגוד לנהלים ואף שהדבר נאסר במפורש בשל קרבתו למשפחת נתניהו, וזאת תוך יצירת "מצג מטעה": הסכם נערך עם קבלן אחר - שלאחר מכן שכר אותו כקבלן משנה. פחימה הגיש חשבוניות על עבודה בשבתות וביום כיפור, ויש חשד כי לא עבד באותם זמנים בפועל וכי התשלום ניתן לו על עבודות קודמות עבור המשפחה.

 

בקשת המשטרה לחקור את שרה נתניהו בחשד לעבירות על טוהר המידות הונחה לפני כחודש על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, וזה התלבט רבות עד שנעתר בחיוב.

 

בין לבין, בשבוע שעבר פורסם כי פרקליטה של גברת נתניהו, עורך הדין יעקוב וינרוט, ביקש מהיועמ"ש שלא לחקור את נתניהו ולמעשה לגנוז את החקירה, אך וינשטיין לא נענה לו. עוד פורסם כי בפגישה אישית שנערכה ביניהם טען וינרוט כי אין לחקור את נתניהו בשל מה שהגדיר "מצבה הנפשי", אך הוא הכחיש את הפרסומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x