$
בארץ

הביטוח המשלים הבסיסי של קופת חולים מאוחדת הכי משתלם למבוטח

דו"ח של משרד הבריאות מראה כי מבוטחי מאוחדת עדיף קיבלו בממוצע 94 אגורות על כל שקל ששילמו, בעוד מבוטחי כללית מושלם קיבלו 91 אגורות. מבוטחי לאומית כסף - רק 59 אגורות

מיקי פלד 06:5031.12.15

הביטוח המשלים הבסיסי של מאוחדת, מאוחדת עדיף, היה המשתלם ביותר למבוטחים בשנה שעברה - כך עולה מדו"ח שמפרסם הבוקר משרד הבריאות. על פי הדו"ח, על כל שקל של פרמיה ששילמו מבוטחי מאוחדת עדיף, הם קיבלו בשנה שעברה 94 אגורות בחזרה בממוצע במימון פרוצדורות רפואיות שונות כמו בחירת מנתח פרטי, חוות דעת שנייה, רפואת שיניים ועוד. הביטוח הכי פחות משתלם הוא הביטוח המשלים המורחב של לאומית, לאומית כסף, שהחזיר למבוטחים רק 59 אגורות.

 

 

 

הביטוח הנפוץ ביותר, כללית מושלם, החזיר למבוטחים 91 אגורות, והביטוח המקיף יותר של הכללית - כללית פלטינום - החזיר רק 75 אגורות על כל שקל של פרמיה. במכבי קיבלו המבוטחים רק 84 אגורות בביטוח הבסיסי מגן זהב ו־81 אגורות בביטוח מכבי שלי. הביטוח המורחב של מאוחדת, מאוחדת שיא, החזיר רק 71 אגורות והביטוח המורחב של לאומית, לאומית זהב, רק 69 אגורות.

 

על פי הדו"ח, לכ־73.5% מהציבור היה ביטוח משלים כלשהו בשנה שעברה. אם צריך עוד אינדיקציה לכך שהדבר כבר הפך למקובל ובסיסי, אפשר לראות כי אפילו בקרב קשישים מקבלי השלמת הכנסה - כלומר כאלו שחיים רק מקצבת זקנה והשלמת הכנסה של ביטוח לאומי, ונחשבים למי שחיים מתחת לקו העוני - שיעור בעלי הביטוח המשלים עומד על 66%.

מעניין לראות כי כשמחלקים את ההוצאות של הקופות לפי מחוזות גיאוגרפיים רואים עד כמה השימושים נמוכים בצפון ובדרום לעומת אזור המרכז וירושלים. כלומר, הפריפריה מסבסדת את הפרמיות של תושבי המרכז וירושלים בביטוחים המשלימים.

 

סניף של כללית בבאר שבע (ארכיון) סניף של כללית בבאר שבע (ארכיון) צילום: ישראל יוסף

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x