$
בארץ

המשנה ליועמ"ש: דברי רוטשטיין ל"כלכליסט" מראים שלא שינה דרכיו

דינה זילבר דורשת ממנכ"לי משרד הבריאות והאוצר להסביר לה מדוע רוטשטיין התבטא בראיון נגד החשכ"לית, בעוד הם התחייבו בשמו שלא יצא בפומבי נגד הרגולטורים

מיקי פלד 16:4130.12.15
המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, דורשת ממנכ"לי משרדי האוצר והבריאות להסביר את ההתבטאויות של מנכ"ל בית החולים הדסה המיועד ומנכ"ל שיבא הנוכחי, פרופ' זאב רוטשטיין, ל"כלכליסט" נגד החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי בויאנג'ו, בזמן שרוטשיין התחייב לשפר את היחס שלו אל הרגולטורים שמפקחים עליו. בשיחה עם "כלכליסט" אמר רוטשטיין כי "החשבת הכללית היא המתעללת הראשית בהדסה" וכי "לחברת הכללית יש אגו ענק, מגה אגו. והיא מוכנה לעשות הכל עבור האגו שלה ולא עבור מילוי תפקידה כפי שהוא צריך להיות" . ברמיזה לגבי כלל הרגולטורים שהוא עובד איתם אמר רוטשטיין כי "נכון שאני שונא בירוקרטיה. אני חושב שזאת אחת הרעות החולות של מדינת ישראל בכל מיני תחומים".

 

במכתב זיליבר כותבת כי "התבטאויות אלו מלמדות כי פרופ' רוטשטיין לא שינה מדרכיו ואף עתה הוא פועל בצורה שאינה עולה בקנה אחד עם דרך ההתנהלות המצופה מעובד מדינה בכיר". היא מוסיפה כי היא דורשת הסבר משני המנכ"לים מדוע כניסתו של רוטשטיין להדסה שהיתה אמורה להתבצע בינואר צפויה עתה בתחילת פברואר, בזמן שהם טענו כי יש למנות את רוטשטייין באופן דחוף עקב המצב הניהולי והפיננסי הקשה של בית החולים, וכי מדובר בצו 8 שמחייב את המדינה לא לתת לתובענה המשמעתית שהוגשה נגדו בבית הדין של שירות המדינה לעכב את המינוי. זילבר היא זו שאישרה את המינוי של רוטשטיין למרות הטענות נגדו מכיוון שגורמי המקצוע במשרדי האוצר והבריאות אמרו כי מדובר במצב חירום. בסיכומו של דבר, הסיכוי שהמהלך של זילבר ימנע את מינויו של רוטשטייין הוא נמוך, אך בוודאי לא מקל על היחסים העכורים גם כך שלו עם הרגלטורים השונים.

 

 

זאב רוטשטיין זאב רוטשטיין צילום: אוראל כהן

 

רוטשטיין מסר בתגובה: "נקראתי משיבא, ביתי מולדתי ב-36 שנים האחרונות, בקריאת שר הבריאות להתגייס להבראת הדסה. עברתי תהליך ארוך שתחילתו בהתנגדות עזה של החשבת הכללית למינויי וסופו בתמיכה של משרד הבריאות ומשרד האוצר, לא רק במינוי אלא ביצירת התשתית והתמיכה הדרושה לביצוע המשימה. דה עקא, התחייבות הממשלה לסדרת מימונים נדרשת להדסה נבלמה החודש ע"י החשכ"לית וכך עוכבו הסכומים הבאים: מימון הוצאות פרישה במסגרת הסכם הבראה, המשך הזרמת התמיכה המיוחדת לבית החולים ופיצוי בגין הפחתת המחירים מ-2013 שהובטחה להדסה ובסה"כ 75 מיליון שקל. זאת קבלת פנים צוננת למי שלקח על עצמו משימה כמעט בלתי אפשרית ועושה לילות כימים לאחרונה על מנת ליצור מתווה להדסה חדשה, שתתפתח למעצמת רפואה, מחקר והוראה ותהפוך למייצרת ערך למדינת ישראל. שום הפחדה ושום ספין תקשורתי לא יוריד אותי מביצוע המשימה אליה גויסתי. ואני מצפה שממשלת ישראל תושיט את היד הדרושה כדי שבמשותף תזכה ירושלים בהדסה חדשה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x