שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מרצה באוניברסיטה העברית: איילת שקד - חלאה ניאו-נאצית

פרופסור עמירם גולדבלום כתב פוסט חריף נגד שרת המשפטים בעקבות אישור חוק העמותות. הוא טען שמסע הבחירות שלה בוסס על כסף דמים שנאסף תמורת נשק שנמכר לרוצחים באפריקה. ד"ר עופר כסיף, גם כן מהאוניברסיטה, היה חריף יותר: "היא טינופת". שקד הודיעה שתתלונן במשטרה: "נחצה הקו בין חופש הביטוי לחופש השיסוי". האוניברסיטה: "לא אחראים להתבטאויות"

ynet 16:2828.12.15
מתקפה חסרת תקדים נגד שרת המשפטים: ד"ר עופר כסיף, מרצה בחוג למדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים, כינה את השרה איילת שקד "חלאה ניאו-נאצית" בפוסט שפרסם היום (ב') בעמוד הפייסבוק שלו.

 

השרה שקד כבר הודיעה כי תגיש תלונה במשטרה. "היום נחצה הקו העדין בין חופש הביטוי לחופש השיסוי, אשר מזהם את השיח הציבורי והרשת החברתית", אמרה שקד בתגובה לפוסט. "אני בטוחה שרשויות אכיפת החוק יטפלו במקרה בצורה הראויה".

 

כסיף שיתף פוסט שכתב עמיתו לאוניברסיטה, פרופסור עמירם גולדבלום, שפרסם תמונה של שקד ועמה ביקורת חריפה על חוק השקיפות, שמכונה גם חוק העמותות, שאושר אתמול בוועדת השרים לענייני חקיקה.

 

"בארץ בושתי השקד צורח", כתב ד"ר כסיף. "החלאה הניאו-נאצית הזו לא רק אחראית שותפה לפשיזציה של ישראל, אלא גם שותפה עקיפה לרצח עם באפריקה ולפשעים נגד האנושות. כבר כלו המילים במילון באמצעותן ניתן להגדיר את הטינופת הזו".

 

בפוסט המקורי טען פרופסור גולדבלום, המשמש כפרופסור לכימיה תרופתית במחלקה לחומרי טבע בבית הספר לרוקחות שבפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית, כי שקד בעצמה לא שקופה.

 

לטענתו, המקורות הכספיים שלה למימון מסע הבחירות שלה היו מבוססים על כסף, שאותו הגדיר כסף דמים, שנאסף "תמורת נשק שנמכר לרוצחים בסיירה ליאון ובדרום אמריקה בידי תומך של איילת שקד".

 

 צילום מסך: .facebook.com

 

דבריו של גולדבלום על התומך של איילת שקד כוונו לסרג' מוּלר, שחשוד בסחר בסמים, סחר בנשק עם גורמי פשיעה וטרור והלבנת הון ועצור במונטנגרו מאז חודש מרס האחרון. מלשכתה של איילת שקד נמסר אז: "תרומתו של מר מוּלר התקבלה בזמנו באמצעות צד שלישי. פרטי התורם אומתו והועברו למבקר המדינה על-פי הקבוע בחוק. בעת קבלת התרומה לא היה ידוע על איזשהו עניין פלילי שבו מעורב התורם".

 

שקד. בטוחה שרשויות אכיפת החוק יטפלו במקרה בצורה הראויה שקד. בטוחה שרשויות אכיפת החוק יטפלו במקרה בצורה הראויה צילום: יאיר שגיא

 

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה כי "האוניברסיטה איננה אחראית להתבטאויות של מרציה ואין זה מתפקידה לטפל בהן כל עוד אין מדובר בניצול של הבמה האקדמית להפצתן. ככל שמישהו סבור שיש בהתבטאות זו או אחרת הסתה או עבירה על חוקי המדינה עליו לפנות לרשויות אכיפת החוק".

 

אתמול אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את חוק השקיפות (המכונה גם חוק העמותות) של שרת המשפטים שקד, ולפיו תתבצע שקיפות מוגברת אחר עמותות וחברות לתועלת הציבור, שעיקר מימונן מגיע מתרומות של ישויות מדיניות זרות. שקד אמרה לאחר אישור החוק: "הוא יסייע בהגנה על חיילי צה"ל ועל כל מי שהדמוקרטיה היא נשמת אפו".

 

גורמים באיחוד האירופי הביעו הבוקר הסתייגות נחרצת. "ישראל צריכה להיות מאוד זהירה מריסון החברה הדמוקרטית המשגשגת שלה בחוגים שמזכירים משטרים רודניים", אמרו גורמים באיחוד. "ישראל צריכה להיות גאה בדמוקרטיה שלה ועליה לשמור עליה מכל משמר".

 

על הביקורת אמרה שקד: "שגריר האיחוד האירופי התבטא היום נגד החוק ואמר שהוא מהווה פגיעה בדמוקרטיה. אני רוצה להרגיע את השגריר ולהבטיח לו שהצעת החוק אינה פוגעת כלל בחופש הביטוי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x