$
בארץ

מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור יעמוד בראש הצוות המקצועי ליישום מתווה הגז

תפקיד הצוות יהיה ללוות את יישום המתווה ולוודא את קיום התנאים הקבועים בו. בין חברי הצוות יהיו גם הממנה על התקציבים אמיר לוי, מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג וראש המועצה הלאומית לכלכלה

ליאור גוטמן 14:1323.12.15
שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ מינה היום (ד) צוות המקצועי ליישום מתווה הגז הטבעי שאושר לאחרונה. בראש הצוות יעמוד מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור, שהיה מנוע מלהתעסק במתווה בשלבי הגיבוש שלו אולם לאחר אישורו המשוכה המשפטית הזאת הוסרה.

 

לטענת משרד האנרגיה תפקיד הצוות הממשלתי יהיה ללוות את יישום המתווה "ולוודא את קיום התנאים הקבועים בו. לעמוד בקשר עם בעלי הזכויות במאגרי "לוויתן", "תמר", "כריש" ו"תנין" לשם סיוע באמצעות תיאום בינמשרדי והסרת חסמים להבטחת התנאים לפיתוח השדות האמורים. ולסייע לשר האנרגיה בפיתוח וביישום מדיניות ממשלתית במשק הגז הטבעי בישראל". הצוות ידווח לממשלה אחת לרבעון על התקדמות המתווה.

 

שאול מרידור שאול מרידור צילום: אוראל כהן

 

במקרה או שלא, שאר חברי הצוות חופפים כמעט אחד לאחד את הצוות הבין משרדי שעסק בזמנו בגיבוש מסקנות ועדת צמח לייצוא הגז מישראל. ממשרד האנרגיה יצורפו הממונה על הנפט ואוצרות הטבע יוסי וירצבורגר וראש רשות הגז הטבעי אלכסנדר וורשבסקי; הממונה על התקציבים אמיר לוי; ראש המועצה הלאומית לכלכלה, תפקיד לו מיועד אבי שמחון; מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנצינגר ומנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. אל כל אלו יצטרף המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט.

 

"הקמת הצוות הבינמשרדי ליישום המתווה מניעה את הדחיפה האדירה שתינתן מעכשיו לפיתוח משק הגז הטבעי והוצאתו של מתווה הגז מן הכוח אל הפועל. סוף סוף לאחר שנים של דיונים ועיכובים, אנחנו נוקטים בצעדים מעשיים לפיתוח מאגרי הגז הטבעי של ישראל. הצוות כולל את בכירי המשרדים הרלוונטיים לקידום הנושא, יבטיח גם את הסרת החסמים האפשריים מהפיתוח הצפוי", אמר שטייניץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x