שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נוחי דנקנר ניצל מהתרסקות מסוק בג'ונגל

במהלך סיור עסקי בדרום אמריקה צנח המסוק שבו טסו דנקנר ואנשי עסקים נוספים מגובה של עשרות מטרים - והתרסק. כל יושבי המסוק שנפגע, למעט אחד, המשיכו בסיור במסוק אחר

איתמר אייכנר, "ידיעות אחרונות" 07:3023.12.15

איש העסקים נוחי דנקנר ניצל בנס בהתרסקות מסוק בג'ונגלים במדינה דרום אמריקאית במהלך סיור עסקי שערך שם. התקרית אירעה בשבוע שעבר - ונשמרה בסוד.

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי דנקנר ועוד שורה של אנשי עסקים ישראלים, סינים, אמריקאים ומקומיים יצאו לסיור עסקי בשלושה מסוקים מעל ג'ונגל. במסוק שבו ישב דנקנר היו ארבעה נוסעים, ועימם הטייס. במהלך הטיסה אירעה תקלה חמורה במנוע, והמסוק החל בנפילה מהירה מגובה של עשרות מטרים.

 

דנקנר. ניצל מהתרסקות דנקנר. ניצל מהתרסקות צילום: אוראל כהן

 

למרבה המזל, הטייס רב התושייה הצליח לכוון את המסוק לעבר עצים נמוכים בתוך גיא בין הרים. העצים הנמוכים ספגו את עוצמת המכה, אך יושבי המסוק חטפו מכה חזקה בהתנגשות. המסוק המשיך מטה, פגע בקרקע והתרסק לגמרי.

 

בשל החשש שיתפוצץ מיהרו כל יושביו לברוח החוצה ולמלט את עצמם - ויצאו כולם בריאים ושלמים. עם זאת, בסופו של דבר המסוק לא עלה באש.

 

גורם המעורב בסיפור העריך כי לו היה המסוק פוגע בהרים, האסון היה כבד בהרבה. במהלך כל האירוע לא היתה פאניקה ולא היו צעקות במסוק.

 

בתוך דקות נחתו המסוקים האחרים שטסו במבנה ליד המסוק המרוסק. כל יושבי המסוק שנפגע, למעט אחד שחש כאבים עזים בגב, עלו על המסוקים הנוספים והמשיכו בסיור. הנוסע שנפגע בגבו פונה בטנדר לבית חולים והתאושש לאחר זמן קצר.

 

נוחי דנקנר, שהינו אדם מאמין, בירך "הגומל" לאחר שהאירוע הסתיים. לחבריו סיפר "שזה היה נס גל". בינתיים דנקנר כבר חזר לארץ.

 

דנקנר (61) הוא אחד מאנשי העסקים המפורסמים בישראל. בין 2003 ל-2013 הוא עמד בראש קונצרן אי.די.בי, אשר החזיק בשיאו בחברות רבות במשק. הוא נחשב באותה תקופה לאחד מעשירי ישראל, לאיש עסקים בעל מגע זהב ולפילנטרופ מוביל.

 

בשנים האחרונות קרסה האימפריה שלו, כשאחד הגורמים העיקריים לכך היה הרפורמה בשוק הסלולר והירידה החדה בשוויה של סלקום שבה החזיק. בנוסף, שורה של השקעות שביצע דנקנר התגלו ככושלות, למשל בבנק השוויצרי "קרדיט סוויס".

 

לדנקנר היו חובות עצומים לבנקים, ובסוף 2013 הצביעו הנושים בעד העברת השליטה מידיו של דנקנר לידיו של אדוארדו אלשטיין, מי שהגיע במקור כשותף - והפך בדיעבד ליורש. חובות החברה גרמו לכך שנקלע גם לבעיות כלכליות אישיות ובמסגרת הסדר הנושים נקבע כי עליו לפנות את ביתו בהרצליה פיתוח.

 

אם לא די בכך, דנקנר נאשם בעבירות על חוק ניירות הערך ובהרצת מניות, והמשפט נגדו נמצא בשלב הסיכומים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x