$
בארץ

הסדרת מעמדה של החטיבה להתיישבות: יחשפו תקציב, יסתירו מה עושים בקרקעות

ועדת חוק חוקה ומשפט דנה בהצעת החוק להסדרת מעמדה של החטיבה להתיישבות לאור הפרסומים על חוסר השקיפות בתקציב החטיבה. ח"כ רויטל סוויד: "החטיבה להתיישבות היא פצצה מתקתקת בחברה הישראלית"

רוני זינגר 11:2521.12.15

ועדת חוק חוקה ומשפט דנה הבוקר בהצעת החוק להסדרת מעמדה של החטיבה להתיישבות של ח״כ בצלאל סמוטריץ׳. הצעת החוק עברה כמה שינויים והבוקר התברר כי עברה שינוי נוסף: לאור הפרסומים ב"כלכלסיט" על חוסר השקיפות בתקציב החטיבה, הוצע כי תוחל שקיפות על נתוניה התקציביים, אבל לא תוחל השקיפות על החלטות החטיבה בנוגע לקרקעות. "לא נחיל את חוק חופש מידע על הקרקעות כי אנחנו לא רוצים שכל דבר שנעשה עם קרקע בהתיישבות יבואו 'שלום עכשיו' וישתמשו בזה", אמר ח״כ סמוטריץ׳ כהערה במהלך הדיון וזכה לקריאות מצד חברי האופוזיציה. "אתם רוצים להסתיר מהאיחוד האירופי אבל אתם מסתירים גם ממני. החטיבה להתיישבות תיתן לעמק זבולון אבל על הדרך תעשה עוד דברים בלי שאשים אליהם לב".

בצלאל סמוטריץ' בצלאל סמוטריץ' צילום: עומר מסינגר

 

עם זאת כאמור, לראשונה הוכנס בהצעת החוק גם החיוב לחשיפת נתוני תקציב של החטיבה.

 

"החטיבה להתיישבות היא פצצה מתקתקת בחברה הישראלית, היא שנים פועלת בלי עורך דין, בלי הגנה וביקורת. לא הכל רע בחטיבה, יש גם דברים חיוביים, אבל האופן שבו אתם מנהלים אותה ורוצים להעביר את החוק זה נכלולי. כי אתם אומרים בואו נחיל חופש מידע על הכספים ולא נעביר את חוק חופש המידע לשקיפות על מה שנעשה בקרקע אז אתם שופכים את התינוק עם המים", קראה ח״כ רויטל סוויד מהמחנה הציוני.

 

הצעת החוק צפויה לעבור היום בהצבעה שתתקיים בוועדה, ולאחר מכן תקודם במהירות לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x