$
בארץ

עיצומים באל על: טייסים מסרבים לטוס

זאת בעקבות מחלוקת מול ההנהלה. בשל העיצומים בוטלו טיסות הלוך וחזור לניו יורק ולבריסל, ונערכו שינויים בטיסה לברצלונה. אל על: "מנסים למנוע פגיעה בציבור הנוסעים"

איתי בלומנטל, ynet 09:4421.12.15
כמה טייסים בחברת אל על הודיעו אמש (יום א') כי לא יתייצבו לעבודה, זאת בעקבות מחלוקת מול ההנהלה. בשל העיצומים בוטלו טיסות הלוך חזור לניו יורק ולבריסל שהיו אמרות להמריא אמש. ביום חמישי בוטלה טיסה לבייג'ין ונוסעים בטיסה לברצלונה הועברו אמש לטיסה אחרת.

 

מאל על נמסר בתגובה כי "למרות הסכם העבודה שנחתם עם העובדים, לרבות עם הטייסים, הטייסים נוקטים עיצומים ולא נענים למשימות שהחברה מציבה אותם אליהן, בניגוד לנהוג. כתוצאה מכך נגרמים שיבושים בטיסות. הנהלת החברה עשתה את כל המאמצים על מנת למנוע פגיעה בציבור הנוסעים, אולם היום נאלצה לבצע שינויים בטיסות לברצלונה, לניו יורק ולבריסל בשל חוסר היענות של הטייסים להתייצב לעבודתם כפי שהוחלט. החברה מתנצלת על הפגיעה בנוסעים ופועלת למצוא להם פתרונות. החברה קוראת לטייסים להתייצב לטיסות ולמנוע פגיעה בנוסעים".

 

מטוס בואינג של אל על מטוס בואינג של אל על

 

גורם בהנהלת אל על אמר כי "לאחר שבפעם שעברה הטייסים טענו שהם חולים ולא התייצבו לעבודה, בגל השיבושים הנוכחי הטייסים אמרו שהם לא יכולים לטוס, והצוות אמר שהוא לא יכול להישאר בחו"ל עם השהייה, אז ההנהלה נאלצת להוציא שני צוותים, אחד להלוך ואחד לחזור".

 

הוצאת שני צוותים עולה לאל על כסף רב, מכיוון ששני המקומות המאוישים על ידי הטייסים שלא מטיסים את המטוס נמצאים בביזנס. "אי-אפשר להוציא שני צוותים בכל טיסה", אמר הגורם, וציין כי בחברה שוקלים לפנות לבית הדין לעבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x