$
בארץ

שר הפנים סילבן שלום פורש מהחיים הפוליטיים

הפרישה מיוחסת לפרסומים אודותיו מהשבועות האחרונים על קיום יחסים בלתי נאותים לכאורה עם נשים שהיו כפופות לו במשרדים השונים. שלום שנעדר הבוקר מישיבת הממשלה מסר: "קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי". היועמ"ש: בדיקת הטענות תחודש

ליאור גוטמן ורוני זינגר 19:2420.12.15

שר הפנים והמשנה לראש הממשלה, סילבן שלום החליט לפני שעה קלה (א) על פרישה מהחיים הפוליטיים. שלום פורש ברקע התגברות הדיווחים של נשים שטוענות כי נפגעו והוטרדו מינית על ידו בתקופות שונות כאשר עבדו לצדו.

 

סילבן שלום סילבן שלום צילום: אוראל כהן

 

 

שלום נעדר הבוקר מישיבת הממשלה. בעבר כבר עלו טענות נגד שלום, אחת מהן נבדקה במשטרה ונבחנה על ידי היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין שהחליט לסגור את התיק בשל התיישנות. עד כה דווח על מספר נשים שסיפרו כי הוטרדו על ידי השר, וזאת בשנים האחרונות

 

שלום סירב להגיב לדיווחים בימים האחרונים וביממה האחרונה גברה ההערכה כי המשטרה תפתח בחקירה בנושא, זאת אף שעד כה ידוע כי הנשים הטוענות כי נפגעו על ידי השר, לא הגישו תלונה רשמית בעניין במשטרה.

 

שלום מסר הערב, "כ-23 שנים אני משרת במסירות ובאמונה את הציבור כח"כ וכשר במשרדים שונים מתוך תחושת שליחות ורצון לקדם מטרות חברתיות וציבוריות חשובות ביותר. קצתי בדרך הייסורים שהייתה מנת חלקי ומנת חלקה של משפחתי רעייתי ילדיי ואימי. משפחתי תומכת בי באופן מלא, אך אין כל הצדקה למחיר הנדרש ממנה. בנסיבות אלה החלטתי לפרוש מתפקידיי כשר וחבר כנסת".

 

שלום, יליד 1958, הוא עו"ד ורו"ח במקצועו, נשוי ואב ל-5. שלום החל את פעילותו הפרלמנטרית בשנת 1992 וכיהן לאורך השנים כשר האוצר, שר החוץ, שר האנרגיה והמשנה לרה"מ. בשבועות האחרונים התפרסמו כאמור שלל ידיעות על שורת הטרדות מיניות לכאורה שיוחסו לו אל מול עובדות במשרדים השונים. חלק מהעובדות הוקלטו אולם עד היום, ככל שידוע, לא הוגשה תלונה רשמית במשטרה.

 

הפרסומים בדבר מעשים בלתי נאותים מצד שלום פורסמו לראשונה בעת המרוץ לנשיאות, כאשר שלום נחשב אז לאחד המועמדים המובילים. היועמ"ש יהודה וינשטיין בחן אז את החומרים שהיו בפניו והחליט שלא לפתוח בחקירה. יצוין שאף אחת מהשמועות שיוסחו לשלום לא הוכחה, אולם לחץ הפרסומים והקריאה לשמור על טוהר המידות בכנסת הכריעו ככל הנראה את הכף לטובת פרישה מן החיים הפוליטיים.

  

שלום יהיה הח"כ השני שפורש בכנסת הנוכחית בשל חשש ליחסים בלתי נאותים מול כפופות אליו. בסוף נובמבר פרש ח"כ לשעבר ינון מגל בשל שורת פרסומים דומה, אם כי זו שיוחסה למגל מקורה במקום העבודה הקודם שלו ולא בכנסת או במשרדי הממשלה השונים.

 

היועמ"ש: תחודש בדיקת הטענות נגד שלום

 

ממשרד המשפטים נמסר: "בלשכת היועץ המשפטי לממשלה נערכה הערב התייעצות בעקבות הפרסומים השונים הנוגעים לשר סילבן שלום, בהשתתפות פרקליט המדינה וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל, ואנשי צוותם. בהתייעצות סקר ראש האגף לחקירות ומודיעין את דרכי הפעולה האפשריות לבירור הדברים. בסיום הדיון החליט היועץ המשפטי לממשלה על פי המלצת פרקליט המדינה, להנחות את המשטרה לחדש את הבדיקה שקוימה בזמנו של הטענות והמידעים שפורסמו. פרקליטות מחוז ת"א תלווה את מהלכי הבדיקה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x