$
בארץ

מי גר בבית של בר: ההסתבכות של דוגמנית-העל

ברשות המסים חושדים שהדוגמנית ניסתה ליצור מצג שלפיו אינה מתגוררת בארץ כדי להתחמק מתשלום מסים על הכנסותיה בחו"ל. אז איפה גרה רפאלי, מי חתם על הסכמי השכירות - ולמה?

עמרי מילמן ודותן לוי 08:3620.12.15

חקירת החשדות להעלמות המס של הדוגמנית, השחקנית ואשת העסקים בר רפאלי צפויה להבשיל לכתב אישום, אם בכלל, רק בעוד כמה חודשים, כאשר עכשיו יוצאת רשות המסים לגביית עדויות וגיבוש ראיות. ברשות הצטברו עדויות ומסמכים שלפיהם נטען כי רפאלי שיקרה לכאורה כשהציגה לרשות תמונה כאילו אינה מתגוררת בישראל, וזאת במטרה שלא לשלם מסים על הכנסותיה מחו"ל שמוערכות בעשרות מיליוני דולרים.

 

 

לאחר החקירה ביום רביעי הובאה רפאלי לבית המשפט, שהורה על מעצרה ואז על שחרורה בערבות ובתנאים המגבילים את יציאתה מישראל. מבקשת המעצר של רשות המסים עולה כי רפאלי התגוררה בעבר בדירה שכורה במגדל YOO בפארק צמרת בתל אביב, אולם מי שחתם על חוזה השכירות על הדירה היה דווקא אחיה דור — וזאת כדי לא לקשור אותה לישראל. תושב זר נדרש לשלם רק על הכנסותיו בארץ.

 

בהמשך עברה רפאלי לפרויקט אחר באותו מתחם, מגדלי W, שם גרה שלוש שנים. הפעם מי שחתם על חוזה השכירות היתה אמה, ציפי רפאלי. בחקירה הודתה רפאלי שלמעשה היא היתה היחידה שהתגוררה בדירה - למעט מקרים שבהם אחיה וחברתה השתמשו בה - אך הסבירה כי "זו דירה שאמא שלי שכרה בשביל שאני אגור שם כשאני חוזרת (מחו"ל)". על פי הערכות, רפאלי שילמה שם שכר דירה של 15 אלף שקל בחודש עבור דירה בשטח של כ־150 מ"ר.

  

 צילום: אוראל כהן, צביקה טישלר, עמית שעל, סטודיו 84 , יריב פיין וגיא כושי

 

אז איפה באמת גרה בר? מלבד שתי הדירות השכורות, רפאלי גם רכשה שני נכסים במגדלי יוקרה בתל אביב - בחירה הגיונית למי שנמצאת בנסיעות רבות, וכך יכולה להיעזר בחברת הניהול של המגדלים במקום לתחזק בעצמה את הדירה. פעילותה בשוק הנדל"ן קשורה בעיקר עם חברת קנדה ישראל שבבעלות ברק רוזן ואסי טוכמאייר. באתר האינטרנט של החברה היא גם מוזכרת בזכות דירת הענק שרכשה ב־2011 בקומה ה־7 בפרויקט בלו בחוף הצוק בתל אביב. הדירה שתופסת חצי קומה ומשתרעת על 370 מ"ר עלתה לרפאלי לפי הפרסומים 14 מיליון שקל. על פי נתוני רשות המסים, המחיר ששילמה קרוב לעסקאות אחרות בפרויקט.

 

בינואר 2013 היא כבר נהנתה מהנחת סלב כשרכשה דירת 3 חדרים בקומה ה־14 בפרויקט אחר של קנדה ישראל, מגדלי מידטאון בדרך בגין בתל אביב. לפי הפרסומים, היא רכשה דירת 3 חדרים בשטח של 72 מ"ר נטו עבור אחיה דור במחיר של 2.5 מיליון שקל, אחרי הנחה של 300 אלף שקל שקיבלה כי היא סלב שמפרסמת את הפרויקט.

 

בר רפאלי. הנחות במיליון שקל בר רפאלי. הנחות במיליון שקל צילום: אייל נבו

 

כיום גרה רפאלי עם בן זוגה עדי עזרא בשכירות בפרויקט W בוטיק בפארק צמרת, גם הוא של קנדה ישראל. בני הזוג בונים בית בשכונת תל ברוך במגרש בשטח דונם שהוחזק על ידי עזרא עוד קודם לנישואיהם.

 

מחקירת הרשות עולה שגם בתחום התחבורה רפאלי נקטה לכאורה שיטה דומה. רכבי יוקרה של ריינג'רובר ולקסוס לא נרשמו על שמה של רפאלי כדי שהיא לא תיחשב לישראלית.

 

סוגיה נוספת שנבדקת היא הנחות הסלב שרפאלי קיבלה בתמורה למי שהיא. ברשות המסים מעריכים אותן במיליון שקל שרפאלי קיבלה למעשה עבור עבודתה בישראל, ולא שילמה עליהן מס. לפי הרשות, את רכבי היוקרה קיבלה רפאלי בתמורה לפרסום ויחסי ציבור. בנוסף, מחקירתה של עובדת בכירה בחברה ששיווקה את פרויקט YOO עלה כי הדירה הושכרה לרפאלי כאשר "היתה התחייבות של המשפחה שיהיו פרסום והדלפות למדורי רכילות". עוד היא סיפרה כי החברה שילמה 200 אלף שקל לבעל הדירה שרפאלי שכרה, נוסף לשכר הדירה של רפאלי, "כדי למתג את הבניין". הטבה נוספת שקיבלה היתה עיצוב הדירה ב־40 אלף שקל במקום ב־100 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x