שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשות המסים: בר רפאלי חשודה בהתחמקות מתשלום מס על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים

רשות המסים מפרטת בפני בית המשפט שורה של עבירות. בין היתר מתואר כיצד התגוררה במגדל W בתל אביב ומישהו אחר שילם על השכירות, היא שילמה למעצב-על 40 אלף שקל במקום 100 תמורת יחסי ציבור. היא קיבלה מכונית, דלק ואחזקה תמורת פרסום המכונית

עמרי מילמן 13:1717.12.15

על פי החשד הדוגמנית בר רפאלי ואמה ציפי רפאלי חשודות כי לא דיווחו ואינן מדווחות על הכנסותיהן וכי הציגו תמונה כוזבת לרשות המסים בעניין התושבות של רפאלי, נושא שנידון כבר לפני 6 שנים בין רפאלי לבין הרשות. על פי החשד השתיים הסתירו פרטים מהותיים להכרעה בסוגיה זו, על בסיסה נקבע האם רפאלי נדרשת לשלם מס על ההכנסות מעבודתה בחו"ל שמוערכת בעשרות מיליוני שקלים.

 

בר רפאלי בר רפאלי צילום: אייל נבו

 

חשד נוסף נגד רפאלי, שנחקר כעת הוא כי "הטבות הסלב" שקיבלה עבור רכישת דירת יוקרה, שימוש ברכבים והטבות נוספות של מעל מיליון שקל, לא דווחו על ידן כהכנסה למרות שלטענת רשות המסים מדובר בשכר עבור עבודה שלהן.

 

בית המשפט אסר על רפאלי ואמה לצאת מהארץ, למשך 180 יום וכן פסק לשתיהן ערבות אישית על סך חצי מיליון שקל, וערבות בנקאית של 250 אלף שקל. עם זאת, בתיאום מול יחידת החקירות של רשות המסים תוכל רפאלי לצאת מהארץ.

 

סוגיית התושבות של רפאלי עלתה בדיונים מול רשות המסים כבר -2009 בנוגע להכנסות קודמות שלה, והשנה עלתה שוב בנגוע להכנסות מ-2009 ועד 2012. על פי החוק , מי שמוגדר כתושב ישראל מחויב לשלם על הכנסותיו מכל העולם, לעומת זאת, תושב חוץ, כפי שרפאלי ביקשה להיות מוגדרת, משלם רק על הכנסותיו מהארץ. כדי להכריע האם אדם הוא אכן תושב חוץ עליו להוכיח לרשות המסים כי "מרכז החיים" שלו אינו בארץ, כך למשל נבחן האם אותו אדם מחזיק בדירה וברכב בארץ, וכן מספר הימים בהם הוא שוהה מחוץ לארץ.

 

מבקשת המעצר של רשות המסים עולה כי רפאלי התגוררה במגדל YOO בדירה שכורה אלא שהחוזה נחתם דווקא מול אחיה, כדי לא לקשור אותה לישראל. בנוסף, לאחר סיום החוזה במגדילי YOO עברה רפאלי למגדלי W ל-3 שנים כאשר החוזה עבור דירה זו נחתם על ידי אמה מאותה הסיבה. מנהל התחזוקה של בניין YOO העיד כי מי שגרה בדירה בפועל, הייתה באמת רפאלי.

 

מבקשת המעצר עולים חלק מתשובותיה של רפאלי בנושא זה:

 

חוקר: במגדל W, מי גר?

רפאלי: אני גרתי

חוקר: כמה זמן גרת שם?

רפאלי: אולי שנתיים

חוקר: למה לפקיד שומה כפר סבא בדיונים לא אמרת שיש לך דירה שאת שוכרת במגדלי W?

רפאלי: כי זו דירה שאמא שלי שכרה בשביל שאני אגור שם כשאני חוזרת.

חוקר: תאשרי לי שבדירה הזו את גרת במגדלי W, את זו שגרת?

רפאלי: אני אמרתי לך שכשאני הייתי בארץ שם אני גרתי.

חוקר: היו עוד אנשים שגרו שם חוץ ממך?

רפאלי: לא, כשאני הייתי בארץ רק אני גרתי שם. יכול להיות שכשהייתי לתקופה ארוכה בחו"ל אז אחי ישן והיתה פעם אחת שחברה ישנה.

 

עוד עולה מבקשת המעצר כי מחקירתה של עובדת בכירה בחברה שמכרה את פרויקט YOO אמרה העובדת כי הדירה הושכרה לבר רפאלי בלבד, כאשר "הייתה התחייבות של המשפחה כי יהיה פרסום ו"הדלפות" למדורי רכילות". בנוסף, לדבריה, החברה שילמה למשכיר כמעט 200 אלף שקל נוסף על שכר הדירה ששילמה רפאלי, על מנת לאפשר את מגוריה משום שזו רצתה למתג את הבניין".

 

על פי רשות המסים "במסגרת חקירה סמויה שהתנהלה במחלקת המודיעין של פקיד שומה חקירות תל אביב, נאספו ראיות המעידות לכאורה כי החשודות בצוותא הונו את פקיד השומה ומסרו לו אמירות כוזבות במטרה להסוות את מרכז החיים של החשודה וכן כי בר רפאלי לא דיווחה על הכנסותיה המלאות לפקיד השומה".

 

כאמור, הסוגיה השנייה בגינה נחקרת רפאלי היא "הטבות הסלב". על פי רשות המסים, רפאלי קיבלה לשימושה רכב מסוג ריינג'רובר, בתמורה לפרסום ויחסי ציבור, אך לא שילמה עליו מס הכנסה. אחרי סיום אותו חוזה, קיבלה רפאלי רכב לקסוס, שנשאר רשום על שם היבואן כרכב הדגמה, למרות שבפועל היה שכר על פרסום לרפאלי. כך, לכאורה, נמנעה רפאלי גם מתשלום מס, וגם חיזקה את התמונה לפיה מרכז החיים שלה אינו בארץ.

 

בחוזים שהגיעו לידי רשות המסים, אף נרשם כי הצדדים מתחייבים לשמור על חוזה זה בסוד, ואם רפאלי תידרש לשלם מס בגין ההטבה, המס יחול עליה. שווי ההטבה של רכבים אלה מוערך בתקופה המדוברת במאות אלפי שקלים. על פי החשד רפאלי קיבלה הטבות נוספות, כמו למשל הנחה למעצב פנים של 60 אלף שקל (על שירותי עיצוב שעלו 100 אלף שקל) שמסתכמות בכמיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x