$
בארץ

תוכנית הקיצוצים בתע"א נחשפת: פיטורי 1,200 עובדים וקיצוץ בשכר

על רקע הביצועים הקשים פתחה ההנהלה בשיחות עם העובדים על תוכנית התייעלות דרמטית שנידונה בפגישה עם יו"ר ההסתדרות

הדס גליקו 06:4717.12.15

הנהלת התעשייה האווירית מתכננת להקטין ב־7% את עלות השכר בחברה. הם מתכננים לעשות זאת על ידי ביצוע קיצוץ שכר של 4% במשכורת ההנהלה, נוסף להקטנת מצבת כוח האדם בכ־1,200 איש. הקטנת מצבת כוח האדם תבוצע באמצעות פיטורים ופרישה מרצון.

 

 

כוונת ההנהלה לבצע את הקיצוץ מתרחשת על רקע מעבר החברה להפסד ברבעון השלישי של 2015. התעשייה האווירית רשמה ברבעון השלישי של השנה הפסד של 31 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מכירות החברה הסתכמו ב-828 מיליון דולר, ירידה של 11.3% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

 

בתעשייה האווירית (ארכיון) בתעשייה האווירית (ארכיון) צילום: התעשייה האווירית לישראל

 

המאבקים סביב תוכנית ההתייעלות בתעשייה האווירית רשמו עליית מדרגה בחמישי שעבר, זאת על רקע פגישה בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור, המנכ"ל יוסי וייס ויו"ר מועצת העובדים אהוד נוף. למרות המגעים עם ועד העובדים טרם חלה התקדמות של ממש.

 

התעשייה האווירית שרויה בסכסוך עבודה עם הוועד מאז חודש ספטמבר, זאת על רקע תכנית צמצום הוצאות של החברה בכל מפעליה, שצפויה לחסוך לחברה 6–7 מיליון דולר בשנה. התוכנית כוללת הפחתה של ימי השתלמות בשכר, צמצום השעות הנוספות ופיטורים של עובדים החתומים על חוזים לא קבועים ושל 10% מהעובדים שהתקבלו השנה.

 

דו"ח של חברת מעלות קבע לאחרונה כי בעוד השכר הממוצע בתעשייה האווירית עלה בארבע השנים האחרונות בשיעור של 12%, מצבת העובדים קטנה ב-5% בלבד. נוסף על כך, על פי דו"ח השכר של המגזר הציבורי, המשכורות של בכירי התעשייה האווירית הן מבין הגבוהות בחברות הממשלתיות.

 

בתעשייה האווירית לא הגיבו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x