בארץ

מנסים לעצור את מתווה הגז: המחנה הציוני יגיש בג"ץ נגד החתימה על סעיף 52

יו"ר המפלגה יצחק הרצוג אמר הערב כי אם יחליט נתניהו להתנגד להמלצות ועדת הכלכלה ולחתום על הסעיף שמותיר לממשלה לעקוף את סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים, תוביל סיעתו עתירה לבג"ץ: "איש בציבור לא מבין על מי נתניהו מגן ואת האינטרסים של מי הוא משרת"

רוני זינגר 20:3114.12.15

המחנה הציוני מכין עתירה לבג"ץ שתוגש מיד לאחר שיחתום ראש הממשלה בנימין נתניהו על סעיף 52 ובכך יאפשר את המשך קידום מתווה הגז. יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג אמר הערב (ב'), כי "איש בציבור לא מבין על מי נתניהו מגן ואת האינטרסים של מי הוא משרת". הרצוג הודיע כי אם יחליט ראש הממשלה להתעלם מהמלצות וועדת הכלכלה בראשותו של איתן כבל ולהעביר את מתווה הגז תוך שימוש בסעיף 52, תוביל סיעת מחנה הציוני עתירה לבג״ץ נגד המתווה ונגד השימוש בסעיף 52 להעברתו.

 

הרצוג קיבל את ההחלטה בתיאום עם ח"כ כבל ועם יו"ר הסיעה מרב מיכאלי. הרצוג הוסיף, כי "העתירה תתמקד בנשיאת שם הביטחון לשווא. אם ראש הממשלה יבחר להתעלם ולבטל בגסות את המלצתה של ועדת הכלכלה שקיימה דיונים מעמיקים בהובלת יושב הראש שלה וח"כים מסיעת המחנה הציוני, לא תיוותר לנו ברירה אלא לפנות לבג"ץ נגד השימוש המעוות בסעיף 52 בחוק ההגבלים ונגד כבילת ידיהן של ממשלות העתיד בהבטחה מעוותת של הקפאת השינויים הרגולטוריים לשנים קדימה".

 

ראש הממשלה נתניהו. צפוי לחתום על סעיף 52 ראש הממשלה נתניהו. צפוי לחתום על סעיף 52 צילום: עומר מסינגר

 

יו״ר ועדת הכלכלה כבל אמר, כי "לצערי הרב נציגי הממשלה הגיעו להיוועצות בנפש לא חפצה ובלב לא פתוח באמת, לעומת חמש שנות עיכוב שנגרמו על ידי הממשלות פעלה הוועדה בקצב שיא של שלושה שבועות".

 

בצהריים היום הודיעה ועדת הכלכלה, כי היא ממליצה לראש הממשלה שלא לחתום על סעיף 52, ואולם נתניהו צפוי לחתום על סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים ביממה הקרובה. מחר צפוי נתניהו לקבל מוועדת הכלכלה את מכתב הסיכום ובו ההמלצה שלא לחתום על הסעיף, ולאחר שילמד אותו באמצעות יועציו המשפטיים, יקבל נתניהו החלטה.

 

למעשה החתימה של נתניהו על הסעיף תלויה ביו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, ככל שזה יגיש מוקדם יותר את המלצתו - כך יחתום נתניהו מהר יותר על הסעיף האמור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x