שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אורית פרקש הכהן נפרדת מרשות החשמל: "חשוב לשמור על איזון במשק רווי האינטרסים"

יו"ר רשות החשמל העוזבת נפרדה מהעובדים וסיכמה ארבע שנים: "כשנכנסתי לתפקיד הרזרבה במשק החשמל עמדה על 0%. מאז הגז מתמר החל לזרום לישראל וכיום מדובר על 30%, אבל האתגרים הגדולים במשק החשמל עוד לפנינו"

ליאור גוטמן 19:1230.11.15

אורית פרקש, יו"ר רשות החשמל, נפרדה מעובדי הרשות וסיכמה ארבע שנות פעילות..

 

"כשנכנסתי לתפקיד היתה הרזרבה במשק החשמל כ-0%, כאשר היה חשש במדינה מניתוקי חשמל. יצרני חשמל פרטיים לא היו בנמצא, משבר גז המצרי התחולל, תעריף החשמל זינק בכ-40% ועם כניסתי לתפקיד המצב היה שמעל ל-700 בקשות לייצור חשמל נקי כלל לא נבדקו", אמרה פרקש. "במקביל, ביצענו הפחתות תעריפים משמעותיות בשוק האנרגיות המתחדשות. כך נראתה ההתחלה. במקביל, נוצר בישראל מונופול גז חדש ופרטי לצד הנחת הסכמי גז לאישור הרשות. הזמן שהוקצב לרשות החשמל בכדי לקבל החלטה בתחום הגז, היה זמן מועט, שכן אם לא יאושרו ההסכמים נאמר לנו, "לא יחזור הגז לישראל" ו"לא יפותח מאגר תמר". משפטים דומים נשמעים גם היום. כיום אני עומדת מולכם כאשר משק החשמל שונה בתכלית. אנו נמצאים במשק עם רזרבת חשמל של כ-30%, הגז מתמר החל לזרום לישראל, ועם סיום משבר הגז הוזלנו את תעריפי החשמל. בנוסף, כיום יש אלפי מתקנים שמייצרים בישראל אנרגיה ירוקה למשק החשמל ורשות החשמל ליוותה השקעות פרטיות בתחום זה בסכום של כ-8 מיליארד שקל", אמרה.

 

בהתייחסה לשינוי הצפוי ברשות החשמל אמר פרקש-הכהן כי היא מקווה שמשרד האנרגיה ישכיל לשמור על היחודיות העצמאות והמקצועיות של רשות החשמל בעבודה השותפת, ועל הקול הנפרד שלה בממשלה, כפי שנהוג בעולם. "האתגרים במשק החשמל הם גדולים ועוד לפנינו ושמירת הקול המקצועי של רשות הוא חלק מאיזונים ובלמים שחשוב מאוד לשמור עליהם בפרט במשק החשמל רווי הלחצים והאינטרסים מנסיוני".

 

 

פרקש הכהן. פרידה מהעובדים פרקש הכהן. פרידה מהעובדים צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x