$
בארץ

דו"ח המבקר

ליקויים בהתנהלות של רשויות מקומיות בניהול פרסום החוצות שלהן

על פי מבקר המדינה, טבריה, כרמיאל, סחנין, ירכא וכפר יסיף לא קבעו תוכנית כוללת לפרסום חוצות בתחומן, לא ערכו עבודת מטה בעניין ולא הביאו אותה לאישור מועצת הרשות המקומית כנדרש

אלירן מלכי 16:0425.11.15

משרד מבקר המדינה בראשות השופט בדימוס יוסף שפירא בדק את ניהול פרסום החוצות ברשויות המקומיות ברחבי טבריה, כרמיאל, סחנין, ירכא וכפר יסיף באופן מדגמי בין נובמבר 2014 לפברואר 2015. המבקר מצא מספר ליקויים של אי רישום ומעקב אחר שילוט, וכמו כן, בעיות בגביית הכספים עבור השילוט העירוני ושילוט אשר מהווה פגם סביבתי ואף סיכון בטיחותי.

 

המבקר קבע כי הרשויות שנבדקו לא קבעו תוכנית כוללת לפרסום חוצות בתחומן, לא ערכו עבודת מטה בעניין ולא הביאו אותה לאישור מועצת הרשות המקומית כנדרש. המבקר מצא כי העיריות טבריה וכרמיאל העבירו את ניהול מערך השילוט שלהן לתאגידים עירוניים מבלי לבצע הסכמי התקשרות ולהסדיר את מערך העבודה ביניהם.

 

נושאים נוספים מדו"ח המבקר על הרשויות המקומיות:

 

ליקויים חמורים בהתנהלות עיריית בת ים בכל הנוגע להשכרת נכסים לאורך חופי הים

 

משרד הפנים מקצה 30 מיליון שקל לדו"חות ביקורת ברשויות המקומיות אבל אינו עושה בהם שימוש משכיל

 

רשויות מתקשרות עם יועצים במיליוני שקלים, בניגוד לכללי מינהל תקין

 

ליקויים חמורים בהתקשרויות עם ספקים של עיריית ירושלים

 

ועדת התכנון שומרון: "ליקויים חמורים עד כדי פגיעה בשלטון החוק ובאמון הציבור"

 

ליקויים וכשלים בהתנהלות הרשויות המקומיות בנושא הסעות התלמידים

 

המבקר: משרד הפנים מחלק מיליארדי שקלים בשנה בלי מנגנון פיקוח

 

שלט חוצות שלט חוצות

 

המבקר כותב בדו"ח כי "בהיות הרשויות המקומיות והוועדות המקומיות לתכנון ולבנייה נאמני ציבור, עליהן לפעול ביתר שאת להסדרת שילוט החוצות בתחומן, בין היתר בנוגע לפרסום מכרזים, לחתימת הסכמים עם קבלני שילוט ומפרסמים, ולגביית כספים. כמו כן, עליהן לנקוט את כל אמצעי האכיפה העומדים לרשותן ולמצות את הדין עם מציבי שלטים בתחומן שלא כדין ולפעול לפירוק שלטים אלה לאלתר ולגביית הכספים. פעולות אלה נחוצות למיצוי זכויותיהן של הרשויות המקומיות, למניעת נזק כספי לקופה הציבורית, למניעת פגיעה בנוף ולשמירה על שלום הציבור".

 

עיריית כרמיאל מסרה בתשובתה למשרד מבקר המדינה כי "העירייה תבחן פעם נוספת את מערך הפרסום והשילוט בתחומה, ותפעל להכנת תכנית כוללת בנושא אשר תוגש לאישור המועצה. עוד ציינה העירייה כי היא ביצעה שינויים בנושא ניהול מערך השילוט, ובכללם מינוי ממלאת מקום ראש העירייה כאחראית על נושא השילוט המסחרי בעיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x