שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אולמרט עשוי לחזור לחברה שעמדה בלב פרשת מרכז ההשקעות בה הורשע

תעבורה אחזקות שאהוד אולמרט משמש כיו"ר חברת האם שלה מעוניינת לרכוש את די אס איי תעשיות סיליקה ב-8 מיליון שקל - אותה חברה שזכתה להטבות מופלגות מהמדינה בתקופת כהונתו של אולמרט כשר התמ"ת

הדס גליקו 10:5525.11.15

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט עשוי לחזור ולעמוד בראש החברה שהיתה בלב פרשת מרכז ההשקעות בה הורשע בפלילים. תעבורה אחזקות, שאולמרט משמש כיום יו"ר החברה האם שלה, לבנת, מביעה עניין ברכישת די אס איי תעשיות סליקה. מענקי העידוד מהמדינה שבהם זכתה החברה (בשמה הקודם ת.ס. תעשיות סיליקט) בתקופת כהונתו של אולמרט כשר התמ"ת, הם שהובילו לדו"ח חריף של מבקר המדינה, בעקבותיו פתח היועמ"ש אז מני מזוז בחקירה שהובילה להרשעתו בפרשת מרכז ההשקעות.

 

די אס איי תעשיות סיליקה נמצאת כיום בהקפאת הליכים. התעניינותה של תעבורה ברכישת החברה נחשפה במסגרת דו"ח אותו הגיש נאמן החברה אמיר פלמר לבית המשפט. ביולי 2015 הזרימה תעבורה 60 אלף שקל לנאמן החברה לטובת המשך מימון החברה. חברת תעבורה עוסקת בתחום הובלות המלט, הובלות מכוניות והובלות מטענים ומחזיקה בבעלותה מפעלי תעשייה שונים. החברה הגישה לנאמן הצעה לרכישת החברה בסכום של כ-8 מיליון שקל. החברה התחייבה להעסיק כ-220 עובדים לצרכי התעשייה המתוכנת במקום, אולם בשלב הראשון מוכנה להתחייב להעסקת כ-15 עובדים בלבד. היום צפוי להיערך דיון בבית המשפט בבקשה של תעבורה לרכוש את החברה.

 

אולמרט בבית המשפט לאח הקראת גזר הדין במרכז ההשקעות אולמרט בבית המשפט לאח הקראת גזר הדין במרכז ההשקעות צילום: מיקי אלון

 

חברת תעשיות סיליקה דימונה פיתחה רעיון לשימוש במינרל פורצלניט – תוצר לוואי של תעשיית הפוספטים כבסיס ליצור חומר בשם סיליקה משוקעת. המטרה המקורית של החברה היתה לייצר סיליקה שתשמש כתוסף מחזק לצמיגים.

 

על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נגזר בשנת 2012 שנה מאסר על תנאי וקנס של 75 אלף שקל בגין הרשעתו בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות. הפרשה אירעה בין השנים 2003-2006 בעת כהונתו של אולמרט כשר התמת כאשר היה אחראי על מרכז ההשקעות. החשד שנחקר היה שאולמרט פעל מול מרכז ההשקעות תוך ניגוד עניינים כאשר לא פסל את עצמו ממעורבות וקבלת החלטות בפרויקטים שייצג מקורבו עו"ד אורי מסר לטובת החברה.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x