שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רמז לסלינגר: פוסון קיבלה אישור רגולטורי לרכישת ענקית הביטוח Ironshore

Ironshore היא חברת ביטוח בינלאומית שעיקר פעילותה בארה"ב ובבריטניה; דורית סלינגר טרם פרסמה את עמדתה בנוגע לעסקה שנחתמה בין קבוצת דלק לפוסון לרכישת השליטה בהפניקס

אורן פרוינד 10:2123.11.15

הממונה על הביטוח ושוק ההון דורית סלינגר טרם פרסמה את עמדתה בנוגע לעסקה שנחתמה בין קבוצת דלק לענקית ההשקעות הסינית פוסון לרכישת השליטה בחברת הביטוח הפניקס הישראלית. עמדת המפקחת צפויה להתקבל בימים הקרובים, כאשר הודעה שמגיעה היום (ב') מארה"ב ובריטניה צפויה להשפיע על ההחלטה.

 

 

קבוצת פוסון דיווחה היום לבורסת הונג קונג כי קיבלה אישורים מכל רשויות הרגולציה הרלוונטיות בארצות הברית, בבריטניה ורשויות רלוונטיות אחרות, לרכישת 80% הנותרים ממניות חברת הביטוח Ironshore (זאת לאחר שבפברואר כבר רכשה 20% מהמניות.) .

 

Ironshore היא חברת ביטוח בינלאומית שעיקר פעילותה בארה"ב ובבריטניה. היא מספקת מגוון כיסויי ביטוח בתחומים מסחריים ופרטיים, ומפעילה לשם כך מגוון פלטפורמות בין לאומיות. לאחרונה דורגה החברה ברמת A u (מצוין), לפי המדד הבין לאומי A.M Best, וזכתה לדירוגים דומים גם מדירוגי Standard & Poor's ו-Fitch

.

יו"ר קבוצת פוסון גואו גואנגצ'אנג (Guo Guangcheng) אמר כי "אישור העסקה מהווה ציון דרך משמעותי עבור פוסון בחיזוק ההתמחות בתחום הביטוח כמו גם בענף השירותים הפיננסיים בארה"ב. האישור מהרגולציה מקדם באופן משמעותי את יכולותיה של פוסון בתחום הביטוח והפיננסים ומזניק את שירותי הביטוח שלה קדימה. פוסון תפעל לשמר את התפתחותה האוטונומית והיציבה של Ironshore ובמקביל תספק לה בסיס פיננסי כדי לתמוך בעמידתה בסטנדרטים הגבוהים שמציבה התחרות הבין לאומית בשוק הביטוח".

 

פוסון היא קבוצת השקעות בינלאומית המבוססת בסין אך פועלת בכל העולם. נכון לעכשיו, עסקי הביטוח של פוסון כוללים בעיקר השקעות בYong'an P&C , Fosun Pramerica, Fidelidade ,Ironshore ו- MIG. הקבוצה הודיעה ביוני 2015 על תוכניתה לרכוש 52.31% ממניות חברת הביטוח והשירותים הפיננסיים הישראלית, הפניקס, אך היא מחכה לאישורה של סלינגר לביצוע העסקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x