שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הסדר טיעון ליו"ר אגודות צעירי חב"ד: שנתיים מאסר וקנס של 1.5 מיליון שקל

הרב יוסף אהרונוב שהואשם בקבלה במרמה של כספי תרומה אמר היום בביהמ"ש: "גם אם חטאתי, לא לביתי עשיתי ולא למען בצע כסף פעלתי"

זוהר שחר לוי 11:4617.11.15

הפרקליטות וסנגוריו של יו"ר אגודת צעירי חב"ד לשעבר, הרב יוסף אהרונוב, שהואשם בקבלה במרמה של כספי תרומה, הגישו הבוקר (ג') הסדר טיעון לבית המשפט המחוזי בתל אביב ולפיו ירצה שנתיים מאסר וישלם קנס של 1.5 מיליון שקל. "גם אם חטאתי, לא לביתי עשיתי ולא למען בצע כסף ונהנתנות פעלתי", אמר אהרונוב בבית המשפט.

 

בחודש שעבר הגישה פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), באמצעות עוה"ד טלי נג'רי וליאת מנור, כתב אישום נגד אהרונוב שייחס לו קבלת כספי תרומות שהיו מיועדים לעמותה במרמה ובהיקף של 3.5 מיליון שקל. לפי כתב האישום, אהרונוב פתח חשבון בנק פרטי בבעלותו על שם "חב"ד צ'רנוביל צ'ילדרן' והורה לתורמים מחו"ל להעביר לחשבון הזה כספים.

 

במקביל לכתב האישום הודיעו הצדדים כי הגיעו להסדר טיעון. היום, במהלך דיון, בפני השופט ירון לוי, הוצג ההסדר ולפיו ירצה אהרונוב עונש מאסר של שנתיים וישלם קנס של 1.5 מיליון שקל.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

נציגת הפרקליטות אמרה במהלך הדיון כי מדובר בהסדר ראוי ומאוזן ויש לקבלו. "המעשים בהם הורשע הנאשם, הגם שהינם רבים וחמורים ויש בהם כדי לפגוע בשמה הטוב של חב"ד ואמון הציבור בה, הרי אלמלא היה מדובר בשיהוי ובהסדר טיעון היה עונשו חמור בהרבה".

 

לפי הפרקליטות, יש לתת משקל לנפילתו של הנאשם מ"איגרה רמה לבירה עמיקתה" ולעובדה ששילם את חובותיו למס הכנסה, סיים את תפקידו כיו"ר העמותה הנמצאת בשלבי פירוק.

 

סנגוריו של אהרונוב, עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין ציינו את משך הזמן הרב שעבר מאז החלה החקירה ועד להגשת כתב האישום. "ליוויתי את הנאשם בכל התקופה הזו", ציין עו"ד שמחוני, "במשך 7 שנים כשחרב הדין מעל ראשו". צוות ההגנה ציין את פעילותו של אהרונוב בחב"ד כדבר שיש לשקול לזכותו והוסיפו כי הוא מביע חרטה על מעשיו.

 

גם אהרונוב עצמו ביקש מבית המשפט לכבד את הסדר הטיעון. "זכיתי ונתמניתי על ידי הרבי מילובביץ' להיות שליחו, נאמנו בראש מפעל השליחות, בפעילות הצלה ומשימות אחרות חובקות עולם", תיאר בפני בית המשפט. "גם אם בדרך עשיתי מעשים שאינם ראויים, ועליהם אני מביע חרטה, אני חש כי ממרות שליחותי פעלתי באמונה ובמסירות למען כלל ישראל ולמען הרבה פרטים בישראל, למען ילדים, אלמנות, יתומים של גיבורי צה"ל ומשפחות רבות של נפגעי הטרור ועוד ועוד".

 

אהרונוב הוסיף: "אני פונה לבית המשפט הנכבד לשים על כפות מאזני הצדק את מאות החיים שניצלו, את רבבות החיוכים שעולים על פניהם של אומללים ונדכאים. למדונו חז"ל כי כל המציל נפש בישראל כאילו הציל עולם מלא – כמה עולמות נזקפים לזכותי ומטים את הכף לטובתי. קיימת הסכמה לנכות מהעונש הצפוי לי את 16 ימי המעצר. אני עדיין שואל איך וכיצד ינוכו 8 שנים, כמעט 3,000 ימים ולילות, בהם התעניתי עינוי דין ונפש, בהם התהפכתי על משכבי בשעות המעטות שהרשתי לעצמי לישון. גם אם חטאתי, לא לביתי עשיתי ולא למען בצע כסף ונהנתנות פעלתי, יוסיף בית המשפט על כף הימנית של המאזניים כף החסד והרחמים את 8 השנים, את הצער, הכאב וההשפלה בת שנים שחוו בני ביתי".

 

על בסיס ההסדר הורשע הרב בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ושימוש במרמה, ערמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס. גזר דינו יינתן בסוף החודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x