$
בארץ

נחשף הסכם עובדי הרכבת: פיצוי שנתי של 5,000 שקל והטבות נוספות

לאחר השבתת קו ב"ש-הוד השרון אתמול, חתמה הנהלת הרכבת על ההסכם החדש, הכולל בין היתר תוספת תשלום על זמן הנסיעה מלוד לבאר שבע ובונוס של 20% לזמן הנסיעה

ליאור גוטמן 08:1416.11.15
פיצוי שנתי של 5,000 שקל, החתמת כרטיס עבודה רק במקום העבודה ולא במקום המגורים - וכפיצוי תוספת תשלום על זמן הנסיעה מלוד לבאר שבע ובונוס של 20% לזמן הנסיעה של כל עובד. אלו עיקרי ההסכם שנתתם אתמול (א) בשעות הלילה בין הנהלת הרכבת לוועד עובדי החברה, כדי להפסיק את השביתות בקווי הרכבת.

 

עובדי החברה השביתו אתמול בצהריים את קו באר שבע הוד השרון, זאת לאחר שהעובדים טענו לכרואה שהנהלת הרכבת מנסה להעביר אותם מלוד לבאר שבע ללא תאום או פיצוי. במהלך היום קרוב ל-30 אלף נוסעים נתקעו ברציפים, כאשר התחנות לאורך הקו (פתח תקווה, בת ים, חולון, יבנה ושדרות) הושבתו מפעילות. הנהלת הרכבת פנתה לבית דין האזורי לעבודה בתל אביב, ולתדהמתה לא קיבלה מבית הדין צו מניעה שיפסיק את העיצומים. בלית ברירה חתמה הנהלת הרכבת על ההסכם החדש, מה שמבטיח להפסיק לעת עתה את העיצומים ברכבת. בפגישה אמש השתתפו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, וועד עובדי הרכבת, נציגי איגוד התחבורה בהסתדרות כמו גם יו"ר דירקטוריון הרכבת חוסאם באשרה, מנכ"ל הרכבת בעז צפריר וסמנכ"ל כוח האדם של הרכבת.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: דוברות רכבת ישראל

 

נכון להבוקר (ב') לא נרשמו שיבושים בתנועת הרכבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x