$
בארץ

משרד התחבורה: הנסיעה ברכבת תוזל החודש בעשרות אחוזים

שר התחבורה צפוי לחתום השבוע על צו שיוריד את התעריפים בעיקר בדרום; מחיר נסיעה מב"ש לנתיבות למשל, יירד מ-40 ל-16 שקל

ליאור גוטמן 12:4710.11.15
משרד התחבורה הודיע על הוזלה של עשרות אחוזים בתעריפי הנסיעה ברכבת ישראל במהלך החודש. ההוזלה מתייחסת בעיקר לקווים באזור הדרום, והיא מיוחסת לפתיחת קו הרכבת באר-שבע אשקלון שקיצרה את לוחות הזמנים שם ואפשרה הגדלה של מספר הנוסעים.

 

המהלך הגדול של ההוזלות הוא חלק מהרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית שאמורה להיכנס לתוקפה במלואה בינואר הקרוב, זאת לאחר עשרות שנים שבהם תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית לא היו אחידים ובחלק מהמקרים היו יקרים יותר ביחס לשימוש ברכב פרטי.

 

לפיכך, עוד השבוע אמור לחתום שר התחבורה ישראל כץ על צו שמוזיל כאמור את תעריפי הנסיעה ברכבת - המחירים החדשים ייכנסו לתוקפם לקראת סוף החודש. כך למשל, נסיעה מבאר שבע לנתיבות תעלה 16 שקלים, במקום 40 שקלים כיום (הוזלה של כ-60%), נסיעה מבאר שבע לשדרות תעלה 16 שקלים, לעומת 39 שקלים כיום (הוזלה של כ-60%) ואילו נסיעה מבאר שבע לאשקלון תעלה 24 שקלים, במקום 38 שקלים בלבד (הוזלה של כ-40%). הוזלה נוספת תרשם בקווים מבאר שבע לאשדוד, ליבנה, שדרות-להבים ושדרות-קריית גת.

 

תחנת הרכבת בנתיבות תחנת הרכבת בנתיבות צילום: אלי רוזנבליט

 

כץ טוען שירידת המחירים מתקיימת במסגרת מדיניות משרדו לקירוב הפריפריה למרכז ומתן שוויון הזדמנויות בתעסוקה, במגורים ובלימודים לכלל תושבי מדינת ישראל. לדבריו, משרד התחבורה פועל באופן אינטנסיבי לשיפור קווי התחבורה השונים ולמיסוד הרגלי הנסיעה בתחבורה ציבורית. בנוסף מודיע משרד התחבורה על הנחה של 50% עבור בני נוער וזאת בכל קווי התחבורה הציבורית בארץ.

 

עולים גם מאחור

 

בתוך כך, מיום שני הקרוב יוכלו בעלי כרטיס "רב קו" לעלות לאוטובוסים גם מהדלת האחורית. המהלך אושר לאחר פיילוט שערך המשרד בשבועות האחרונים שהוכתר בהצלחה. העלייה לאוטובוסים מהדלת האחורית תתאפשר במרכז הארץ עם הרחבה עתידית גם לקווים נוספים. קווי האוטובוסים הראשונים שבהם ניתן יהיה לעלות מכל הדלתות, הם של קואופרטיב אגד בקווים 71, 76, 171 ו-271, וכ-120 ובאוטובוסים של חברת דן בקווים 18, 51, 82 ו-125.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x