שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

התקציב מתקרב למליאת הכנסת - ביחד עם החטיבה להתיישבות

לפני ההצבעה על תקציב המדינה וחוק ההסדרים יועלו להצבעה שני חוקים החשובים לקואליציה: חוק הגיוס, שמבטל את הסנקציות הפליליות וחוק הסדרת החטיבה להתיישבות, שמעגן את המשך עבודתה ללא פיקוח

רוני זינגר 13:0709.11.15

תקציב המדינה וחוק ההסדרים יועלו להצבעה ביום רביעי הבא החל משעה 11:00 בבוקר. ביום שני לפני כן, יתחילו הדיונים במליאת הכנסת על התקציב וחוק ההסדרים, אך לצידם וכדי שהדברים ילכו יד ביד, תעלה הקואליציה להצבעה בכנסת שני חוקים שחשובים לה: חוק הגיוס - שמבטל את הסנקציות הפליליות שהוסדרו בוועדת שקד בממשלה הקודמת, וחוק הסדרת החטיבה להתיישבות.

שני החוקים עוגנו בהסכמים הקואליציוניים של הממשלה - חוק הגיוס על פי דרישת החרדים והחטיבה להתיישבות בהסכמים עם הבית היהודי. הסדרת החטיבה להתיישבות למעשה מעגנת את המשך עבודתה של החטיבה להתיישבות כפי שהיא כיום, כשהיא לא חשופה לבקרה, אך נמצאת תחת משרד החקלאות ולא תחת משרד ראש הממשלה כפי שכיום. ההסדרה למעשה מתנגחת בחוות הדעת שכתבה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, שמתחה ביקורת קשה על האופן בו החטיבה להתיישבות מתנהלת בלא פיקוח וקבעה שורה של כללים שיש להחיל על עבודתה. בהסכמים הקואליציוניים של הבית היהודי, שעומדים בראש החטיבה ואשר רבים מכספיה מנותבים לעמותות שמזוהות עם המפלגה, נכתב כי החטיבה תועבר למשרד החקלאות - שבהעומד בראשו הוא שר מהמפלגה, אורי אריאל שתמך בהתנהלות החטיבה כפי שהיתה עד היום. עוד סוכם כי החטיבה תזכה למימון נוסף של 50 מיליון שקל על תקציב הבסיסי, כלומר בסך הכל קצת יותר מ-100 מיליון שקל לשנה.

 

אורי אריאל, שר החקלאות אורי אריאל, שר החקלאות

 

על פי הסיכום בקואליציה, יעלו חוק הגיוס וחוק החטיבה להתיישבות לקריאה ראשונה ביום שני, וביום רביעי מיד לאחר שהקואליציה תוודא שהתקציב וחוק ההסדרים עברו קריאה שניה ושלישית בכנסת ואושרו בפועל, אשר יעלו לשנייה שלישית גם שני החוקים האמורים.

 

היום ומחר מסיימות ועדות הכנסת את הדיונים האחרונים בחוק ההסדרים, זאת לאור דרישת היועץ המשפטי של הכנסת לסיים עם הדיונים בכדי שהיועצים המשפטיים יוכלו לנסח את חוק ההסדרים המתוקן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x