$
כנס אשדוד לקיימות
כנס קיימות 2015 גג עמוד

כנס אשדוד לקיימות

יו"ר אגוד ערים חבל יבנה: "חייבים לקיים רב-שיח כדי שילדינו יוכלו ליהנות מהים"

עו"ד צחי אבו אמר בכנס אשדוד לקיימות כי "לאחרונה מתרחשים על פני חופי הים של ישראל תהליכי פיתוח רבים הכוללים הקמת תחנת כוח, התפלת מי ים ופיתוח הגז הטבעי. תהליכים המחייבים לקיים דיאלוג כדי לראות איך מגיבים לשינויים הצפויים"

זוהר שחר לוי 10:3409.11.15
"השינויים הצפויים לאורך חופי הים מחייבים אותנו לקיים דיאלוג ולגבש תוכנית ארוכת טווח כדי שגם ילדינו יזכו ליהנות ממשאבים אלו, כך אמר הבוקר (ב') עו"ד צחי אבו, יו"ר אגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, בפתח כנס אשדוד הבינלאומי לקיימות.

 

עו"ד אבו ציין בפתח דבריו כי כבר במקורות היהודיים הזכירו את הים התיכון ואת השפעתו על מי שחי בקרבתו. הים, כך לפי המקורות, שימש מקום למזון, צומת מפגש, ציר תחבורה ועוד.

 

השפעתו של הים וחופיו ממשיכה גם הים. "ההסתכלות שלי על העיר אשדוד", אמר עו"ד אבו, "קשורה לנוף ילדותי. ילדותי שזורה בגרגרי חוף הים, בדיונות, אהבת הטבע ושמירה על הסביבה וזהו היסוד לקיימות בעיניי".

 

לפי עו"ד אבו, הים התיכון הוא משאב טבע ונכס כלכלי לא רק באשדוד אלא בעל תועלת למדינה כולה. בשנים האחרונות, הוסיף, מתרחשים שינויים דרמטיים באזור עם גילוי מאגרי הגז, הזיהום הגובר של הנחלים אל הים התיכון, שינויי האקלים ועוד.

 

עו"ד צחי אבו עו"ד צחי אבו צילום: נמרוד גליקמן

 

"לאחרונה", אמר עו"ד אבו, "מתרחשים על פני 190 הקילומטרים של חופי הים של ישראל, תהליכי פיתוח רבים הכוללים את הקמת תחנת כוח, התפלת מי ים לאורך החוף, המשך מואץ של הרחבת הנמלים, פיתוח הגז הטבעי, כריית חומרי גלם, דייג, בניית איים מלאכותיים, פיתוח תשתיות ועוד".

 

השינויים הדרמטיים האלה, הוסיף יו"ר אגוד ערים לאיכות הסביבה, מחייבים לקיים דיאלוג בין הצדדים השונים הנוגעים בדבר כדי לראות איך מגיבים לשינויים הצפויים. הדיאלוג ובניית תוכנית לטווח הארוך תאפשר התבוננות ריאלית אל פני העתיד.

 

"אנחנו באגוד ערים לאיכות הסביבה חבל יבנה פועלים לשמירה על הנכס וזה וכן מקיימים פעילות למידה והסברה לדור הצעיר", אמר עו" אבו. "אנחנו מבקשים ליצור רב-שיח עם נציגי אקדמיה, ארגוני מחקר, כלכלנים, יזמים, אקטיבסיטיים ועוד. אנחנו פותחים את הדרך לשיח כדי שגם ילדנו יזכו לחופים ולים".

 

 


 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x