$
משפט

קורבנות העוקץ של ערן מזרחי יקבלו רק 7.5% מהחוב

הנאמן על נכסי יועץ ההשקעות שהונה בעשרות מיליוני שקלים וזכה לכינוי "המיידוף הישראלי" מבקש להחזיר לנושים כ־4.2 מיליון שקל בלבד, במקום היקף התביעות שעומד על 107.5 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 07:4409.11.15

עו"ד איתן ארז, הנאמן לנכסיו של ערן מזרחי שמרצה 12 שנות מאסר לאחר שהורשע בהונאת לקוחות בעשרות מיליוני שקלים, מבקש לחלק לנושיו סכום שמבטא תספורת של יותר מ־90%. יועץ ההשקעות מזרחי, שכונה מיידוף הישראלי, הורשע ב־84 עבירות של גניבה בידי מורשה, 101 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, 56 עבירות של זיוף ושימוש במסמך מזויף ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. ערעורו של מזרחי על גזר דינו עדיין תלוי בבית המשפט העליון.

 

בד בבד עם ההליך הפלילי מתנהל בעניינו של מזרחי גם הליך פשיטת רגל, שבמסגרתו מונה עו"ד ארז לנאמן, לאחר שבדצמבר 2013 הוכרז פושט רגל על ידי שופט הפירוקים איתן אורנשטיין.

 

"החל מיום מינויו", נכתב בבקשה שהוגשה אתמול לבית המשפט בשמו של ארז באמצעות עו"ד רז מנגל, "החל הנאמן לבצע שלל פעולות לצורך איתור 'שביל הכסף' והתחקות אחר הכספים שהועברו לחייב מאת נושיו. נכון למועד זה מצוי בקופת פשיטת הרגל סכום של 4.3 מיליון שקל". מתוך הסכום הזה הנאמן מבקש לחלק לנושים כ־4.2 מיליון שקל, מתוכם 300 אלף שקל לנושים בדין קדימה (רשות המסים וביטוח לאומי) ועוד 3.9 מיליון שקל לנושים רגילים, שהם בעיקר משקיעים שנפלו קורבן לתרגיל העוקץ של מזרחי.

 

מזרחי. תספורת של 90% מזרחי. תספורת של 90% צילום: אריאל בשור

 

לפי הנאמן הוגשו לו 116 תביעות חוב בסכום כולל של 107.5 מיליון שקל עד כה, ולאחר בדיקה וחקירה אושרו מתוכן תביעות של 49.5 מיליון שקל. כמו כן, לפי הנאמן יש תביעות חוב שטרם הוכרעו. חלוקת הכסף מקופת פשיטת הרגל תפרע את כל החוב של מזרחי לנושים בדין קדימה. הנושים הרגילים ייאלצו להסתפק בהחזר של 7.5% בלבד מהחוב (כולל התביעות שטרם הוכרעו). במקביל, הנאמן מבקש להפסיק את תשלום המזונות לילדיו של מזרחי מינואר, סכום שנאמד ב־5,700 שקל בחודש.

 

נציג הכנ"ר עו"ד אילון בריל הודיע שאינו מתנגד לחלוקה. רעייתו של מזרחי ביקשה ארכה של 30 יום כדי להגיב לבקשת הנאמן, "שאם לא כן ימצאו עצמם הילדים בפני שוקת שבורה וללא מזונות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x