$
בארץ

ועדת הכלכלה אישרה: רפורמת הפטם לא תיכלל בחוק ההסדרים

סגן ראש אגף תקציבים באוצר: "לצערי הרב למרות ההצעות שהנחנו על השולחן - המנהיגות של החקלאים העדיפה לשמר את המצב כיום, על מגבלותיו וחסרונותיו"; יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל לחקלאים: "הגישו תוך יממה הצעה חדשה להורדה מיידית של 10% במחירים - ללא חקיקה":

רוני זינגר והדס גליקו 15:1408.11.15

ועדת הכלכלה אישרה היום (א') בצהריים את פיצול רפורמת הפטם והוצאתה מחוק ההסדרים. בכך כשלה למעשה רפורמה שהוביל שר האוצר משה כחלון בטענה כי ביטול ההסדרה שקיימת כיום בשוק הפטם תוריד את מחירי העוף ואת יוקר המחיה.

 

יו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת איתן כבל פנה אל החקלאים וביקש מהם להביא בתוך יממה הצעה חדשה מצדם שתביא להורדה מיידית במחירי העוף והפטם ב-10% וזאת לאלתר וללא חקיקה. "אני פונה לחקלאים ומבקש שתוכיחו שאת כל מה שניסו לעשות בחקיקה, אני מצפה להצעה שאתם תגישו בתוך יממה", אמר כבל.

 

עופות עופות צילום: גדי קבלו

 

עוד ציין כבל, כי הוא "מצפה מהחקלאים לשמור על החקלאות המשפחתית ומקווה שתוכלו לתת הנחיה ש-20%-30% מהתוצרת שלהם תיקלט ושתדעו לעשות הכל כדי לשמור על זכויות בעלי החיים. ולא יימצא מעשה שיוביל להגדלת ההרג של האפרוחים. חובת ההוכחה עליכם".

 

ממשרד האוצר נמסר כי: "התחייבות החקלאים להפחתת המחיר אינה מגובה בשום מסמך מחייב, אינה ברורה ולא ברור באיזה אופן תושג. מכל מקום אנו שמחים על כך שגם נציגי המגדלים מבינים כי הפחתת המחיר נדרשת ואם תושג הרי שלא טרחנו לשווא".

 

באוצר מצרים על כך שהרפורמה יצאה מחוק ההסדרים אולם מציינים כי ימשיכו לפעול להורדת יוקר המחיה. 

 

אודי אדירי, סגן ראש אגף תקציבים באוצר אמר: "ההצעה היתה מביאה מענה טוב יותר למגדלים העצמאים, לצערי הרב למרות ההצעות שהנחנו על השולחן המנהיגות של החקלאים העדיפה לשמר את המצב כיום על מגבלותיו וחסרונותיו. מדובר בטעות ותיקון שיצטרך להתרחש בהמשך. אני מקווה לפחות שהבשורה של ה-10% תגיע לצרכן".

 

יו"ר השדולה החקלאית, ח"כ חיים ילין (יש עתיד) אמר בתגובה: "אני מברך את משרד האוצר והחקלאות שהשכילו לשתף פעולה עם הגופים החקלאים וראשי התנועות והצליחו להבין שהמטרה המשותפת היא להוריד מחירים ולהגן על החקלאים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x